Вечерас почињу "Видовданске свечаности" у Хан Пијеску

23.06.2025. 15:33
0
ИЗВОР: srna.rs

На Хан Пијеску ће Видовдан, као један од најзначајнијих датума у српској историји, и ове године бити обиљежен четвородневном манифестацијом "Видовданске свечаности", најавили су из локалног Центра за омладину и спорт "Поглед".

Манифестација ће бити отворена промоцијом стрип албума "Споменко - прича о једном дјетињству" вечерас у 19.00 часова.

Гости ове вечери у Дому културе су цртач стрипа Предраг Иконић и Георгије Вулић, који је виши стручни сарадник Института за историјске науке Универзитета у Источном Сарајеву.

Бесједа јеромонаха Романа, сабрата манастира Острог, о теми "Светитељи као наследници апостола и сведоци царства небескога" планирана је за сутра у Дому културе од 19.00 часова, а потом ће бити одржана пројекција документарно играног филма "Тихи кутак Христов", о којем ће говорити аутор Радисав Јеврић.

У оквиру "Видовданских свечаности" у сриједу, 25. јуна, у 19.00 часова у Дому културе на Хан Пијеску биће отворена изложба икона "Свети Сава и косовски завјет", полазника школе иконописа при Православном центру за младе Митрополије дабробосанске "Свети Петар Сарајевски".

Исте вечери биће одржана и бесједа професора Горана Јанићијевића о теми "Континуитет правовјерја и мучеништва кроз историју црквене умјетности - у свјетлу јубилеја: 1700 година од Првог васељенског сабора и 850 година од рођења Светог Саве".

Манифестација "Конференција беба" биће одржана у четвртак, 26. јуна, од 17.00 часова.

Покровитељи "Конференције беба" су Министарство породице, омладине и спорта Републике Српске, општина Хан Пијесак, Шумско газдинство "Височник" на Хан Пијеску, те локална апотека и Општинска организација Црвеног крста.

- И ове године смо припремили богат културни програм у славу Видовдана. Позивам све суграђане да посјете овогодишње `Видовданске свечаности` - поручила је директор Центар за омладину и спорт "Поглед" Татјана Јањић.

Организатор манифестације "Видовданске свечаности" на Хан Пијеску је Центар за омладину и спорт "Поглед".

Коментари 0
Повезане вијести
Ходочашће из Хан Пијеска Цркви Светог Јована Крститеља 6. јула Ходочашће из Хан Пијеска Цркви Светог Јована Крститеља 6. јула
"Чучкова књига" за прошлу годину припала Игору Калајџији "Чучкова књига" за прошлу годину припала Игору Калајџији
Народна библиотека прославља 102. рођендан Народна библиотека прославља 102. рођендан
Најчитаније
  • Најљепше вијести – Наш суграђанин Милан Маџгаљ побиједио болест!
    9h 24m
    5
  • Конфереција беба у Палама окупила 255 малишана, најмлађа Софија Томаш (ФОТО)
    21h 10m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    8h 42m
    0
  • Драган Елчић: Враћамо дуг свим херојима Српског Сарајева
    20h 17m
    0
  • Пљуште откази у БиХ: Скоро 50.000 људи остало без посла у 2025. години
    21h 36m
    1