Вечерас премијера документарног филма "Прича поносног пука"

19.04.2024. 09:44
0
ИЗВОР: srna.rs

У Културом центру Источно Ново Сарајево вечерас ће премијерено бити приказан документарни филм "Прича поносног пука" који говори о једној од елитних јединица Војске Републике Српске /ВРС/.

Филм говори о 65. заштитном моторизованом пуку Главног штаба ВРС, односно о његовом ратном путу, а представља свједочење директних актера и учесника Одбрамбено-отаџбинског рата и сукоба на простору бивше заједничке државе, истакли су из Културног центра Источно Ново Сарајево.

Дио филма обухвата причу о стварању пука 1990. године и ратном путу који је прошао до 1992. године и трагичних дешавања у Добровољачкој улици у Сарајеву.

Редитељ филма је Слободан Симојловић, продуцент Сњежан Лаловић, који су и аутори сценарија.

Филм ће премијерно бити приказан од 20.00 часова у Источном Новом Сарајеву, а пројекције ће убрзо имати и у Београду и Бањалуци.

Коментари 0
Повезане вијести
Лице које је пуцало из ватреног оружја у Палама предат тужиоцу ОЈТ Источно Сарајево Лице које је пуцало из ватреног оружја у Палама предат тужиоцу ОЈТ Источно Сарајево
Општина Источно Ново Сарајево и Град Источно Сарајево организују бесплатан превоз у Братунац Општина Источно Ново Сарајево и Град Источно Сарајево организују бесплатан превоз у Братунац
У јуну рођено 45 беба у породилишту Болнице „Србија“ У јуну рођено 45 беба у породилишту Болнице „Србија“
Најчитаније
  • Најављени прекиди електричне енергије за сутра
    5h 56m
    0
  • Извучени добитници главних награда у оквиру м:тел наградне игре „Никад лакше до аута“
    13h 11m
    0
  • Ивањско цвијеће
    13h 54m
    0
  • Милица Петровић проглашена за најмлађа бебу у Рогатици
    15h 57m
    0
  • Бирач и Подриње: Злочин без милости и казне
    12h 40m
    0