Вирус корона потврђен код још четири особе у Источном Сарајеву

28.04.2021. 11:40
1
ИЗВОР: СРНА

Код 229 особа у Републици Српској потврђено је присуство вируса корона, а пријављено је 15 смртних случајева, међу којима је једна особа млађе животне доби, подаци су Института за јавно здравство за протекла 24 часа.

Преминуле су четири особе из Бањалуке, по двије особе из Билеће и Прњавора и по једна особа из Петровца, Требиња, Брода, Српца, Приједора, Новог Града и Петрова. Ријеч је о особама средње, старије и једној особи млађе животне доби.

Тестирана су 724 узорка, а вирус је потврђен код 35 особа из Бијељине, 26 из Бањалуке, 15 из Добоја, 13 из Теслића, 11 из Приједора, десет из Лакташа, девет из Угљевика, по осам из Дервенте, Зворника и Шамца, по седам из Требиња, Градишке, Прњавора и Фоче, шест из Невесиња.

По пет особа је из Билеће, Мркоњић Града, Новог Града и Шипова, четири су из Челинца, по три су из Источног Новог Сарајева, Чајнича и Шековића, по двије из Брода, Власенице, Кнежева, Лопара и Модриче и по једна особа је из Братунца, Вишеграда, Котор Вароша, Љубиња, Пала, Рудог, Српца и Станара.

Ријеч је о 101 мушкој и 128 женских особа, од којих је 29 млађе, 127 средње и 73 особе старије животне доби.

На болничком лијечењу у Републици Српској укупно су 893 пацијента, 380 у Универзитетском клиничком центру Републике Српске, а 513 у осталим болницама.
На респиратору су 83 пацијента и то 43 у УКЦ-у Републике Српске, 40 у осталим болницама.

До сада је у Републици Српској обављено 256.278 тестирања, потврђена су 61.323 случаја вируса корона, преминуле су 3.322 особе, а 42.457 се опоравило.

Под здравственим надзором у Српској тренутно је 7.049 особа, а надзор је завршен код 179.265 особа.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Www 28.04.2021. 16:23
    A i kod nas propadaju vakcine, organizacija nula, ako neko neće da primi astra zeneku, neka zovu dalje ima ko hoce
Повезане вијести
Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда
Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску
Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ! Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ!
Најчитаније
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    18h 24m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    16h 30m
    3
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    14h 2m
    0
  • Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    18h 11m
    0
  • Историја исписана у Палама: Традиционални 3х3 турнир на вишем, Quest нивоу
    1h 17m
    0