Висока температура повећала број пацијената у Источном Сарајеву

29.06.2022. 14:30
0
ИЗВОР: srna.rs

Висока температура повећала је број пацијената у Хитној помоћи Дома здравља Источно Сарајево.

Медицински техничар Тања Радовановић рекла је Срни да им се пацијенти углавном обраћају због повреда врата, лома руке или ноге, што је посљедица високе температуре која се одрази на овај начин.

- У већини случајева ријеч је о лакшим повредама, док смо јуче имали двије теже повреде пацијената који су пали након што су нагло изашли напоље из климатизоване просторије - објаснила је Радовановићева.

Она је додала да врућина смета и хроничним болесницима који је углавном јављају због повишеног крвног притиска.

Посебно је нагласила да је ове године забиљежена права најезда крпеља, због чега им се, посебно у вечерњим часовима, обраћа велики број пацијената.

- Осим крпеља, сада су се појавиле и неке црне бубе које остављају модре уједе. За сада нисмо имали пацијенте који су се жалили на уједе змија или неких других гмизаваца - рекла је Радовановићева.

Као и обично, грађанима је поручила да најтоплији период од 11.00 до 17.00 часова проведу у затвореном постору и да пију што више течности.

Осим тога, свим љубитељима боравка у природи савјетовала је да се што мање задржавају испод крошњи дрвећа и шетњи по трави, како би се заштитили од крпеља, разних инсеката и, евентуално, гмизаваца.

Коментари 0
Повезане вијести
Због високих температура издата упозорења Због високих температура издата упозорења
Сутра испраћај дјеце са Косова и Метохије Сутра испраћај дјеце са Косова и Метохије
Источно Сарајево: Шта доносе Принципови дани Источно Сарајево: Шта доносе Принципови дани
Најчитаније
  • Најљепше вијести – Наш суграђанин Милан Маџгаљ побиједио болест!
    11h 21m
    6
  • Конфереција беба у Палама окупила 255 малишана, најмлађа Софија Томаш (ФОТО)
    23h 7m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    10h 39m
    0
  • Драган Елчић: Враћамо дуг свим херојима Српског Сарајева
    22h 14m
    0
  • Најскупљи квадрат није у Бањалуци, већ у овом малом мјесту
    2h 51m
    2