Влада Србије ограничила цијене животних намирница и горива

28.04.2022. 19:45
0
ИЗВОР: srna.rs

Цијене основних животних намирница у Србији биће ограничене, јер је Влада данас усвојила измијењену и допуњену уредбу о ограничавању тих цијена, која ће се примјењивати 60 дана од ступања на снагу.

Уредба је донесена са циљем даље заштите тржишта, односно спречавања деформација у формирању цијена роба изузетно важних за снабдијевање потрошача, нарочито сиромашнијих социјалних категорија.

Канцеларија за сарадњу са медијима Владе Србије прецизирала је да се ограничење цијена односи на шећер кристал у паковању од килограма, брашно тип Т-400 и Т-500 у паковању до пет килограма, сунцокретово уље од литра и свињски бут.

Влада је усвојила и измијењену Уредбу о ограничењу висине цијена деривата нафте, којом се просјечна велепродајна цијена деривата евро дизел и евро премијум БМБ 95 на територији Србије увећава за по седам динара /око 0,06 евра/.

Донесена је и одлука о привременом смањењу износа акциза на деривате нафте за 15 одсто од објављених усклађених износа на оловни бензин, безоловни бензин и гасна уља.

Та одлука оправдана је актуелном ситуацијом са цијеном сирове нафте на свјетском тржишту, као и тенденцијом њеног даљег раста, која негативно утиче на макроекономску стабилност у земљи.

Коментари 0
Повезане вијести
Потписан један од најважнијих докумената за грађане Србије и Српске Потписан један од најважнијих докумената за грађане Србије и Српске
Ватерполисти Србије европски прваци Ватерполисти Србије европски прваци
Историјска занимљивост: Свети Сава се упокојио на данашњи дан Историјска занимљивост: Свети Сава се упокојио на данашњи дан
Најчитаније
  • Породична драма у Сокоцу
    9h 34m
    2
  • Сјећања Хрешана на долазак Аустроугарске империје у БиХ
    10h 3m
    31
  • Михаилo Маџаревић - Ратник којем су се дивили српски краљеви
    10h 5m
    1
  • Лукијан Мушицки - књижевник и монах
    23h 1m
    1
  • Источна Илиџа: Израбрани најљепше окићени балкони/прозори и пословни простори
    7h 16m
    0