Влада Српске утврдила најнижу плату од 590 КМ

30.12.2021. 17:31
0
ИЗВОР: СРНА

Влада Републике Српске донијела је данас одлуку о најнижој плати у Републици Српској за 2022. годину и она је утврђена у нето износу од 590 КМ.

Одлука о најнижој плати ступа на снагу 1. јануара, саопштено је из Бироа Владе Републике Српске за односе са јавношћу.

Законом о раду прописано је да уколико Економско-социјални савјет не утврди приједлог, одлуку о најнижој плати доноси Влада Републике Српске, имајући у виду кретање плата, раст производње и животног стандарда у Републици Српској, наводи се у саопштењу.

Економско социјални савјет Републике Српске, на сједници, одржаној 20. децембра, разматрао је питање утврђивања приједлога износа најниже плате у Републици Српској за 2022. годину и том приликом није постигнут консензус о том питању.

Коментари 0
Повезане вијести
Усвојен сет закона о повећању плата Усвојен сет закона о повећању плата
Република Српска се задужила 500 милиона евра на Лондонској берзи Република Српска се задужила 500 милиона евра на Лондонској берзи
На снази одлука о избору нове Владе Српске На снази одлука о избору нове Владе Српске
Најчитаније
  • У саобраћајној несрећи живот изгубили свештеник и његова супруга, сутра Дан жалости у Дервенти
    18h 20m
    2
  • Преминуо Маринко Бјелица, отац троје хероја Војске Републике Српске
    13h 38m
    1
  • Радно вријеме на подручју општине Пале током васкршњих празника
    19h 15m
    0
  • Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева - Владимир Мехмедбашић
    14h 57m
    1
  • Радиша Гојгић – "Карађорђева звезда" и четири тешке ране због којих је остао доживотни инвалид
    11h 57m
    0