Власеничанке се враћају са Свјетске географске олимпијаде у Индонезији

15.08.2023. 18:24
0
ИЗВОР: katera.news

Са Свјетске географске олимпијаде из Бандунга у Индонезији, Катарина Матијашевић и Свјетлана Продановић, са својим ментором, професором Драганом Илићем, враћају се са много предивних успомена.

Оне су на најбољи могући начин представиле општину Власеница, али и Републику Српску.

Осим одличних резултата на тестовима, побрале су аплаузе за представљање постера, а важно је напоменути да је цијело такмичење било на енглеском језику,  навели су из СШЦМилорад ВлачићВласеница.

Нажалост, у конкуренцији најбољих тимова из 54 земље свијета, овога пута су медаље изостале, али то њихов успјех не умањује, јер стићи до овог нивоа такмичења захтијева много рада, труда и одрицања.

Катарина и Свјетлана су, уз два ученика из Сарајева, чиниле репрезентацију БиХ, док је професор Илић, уз Сеада Срну, био вођа тима.

Коментари 0
Повезане вијести
Небојши Пејановићу потребна наша помоћ: Позовимо 17150 Небојши Пејановићу потребна наша помоћ: Позовимо 17150
За помоћ станарима изгорјелих зграда у Власеници 150.000 КМ За помоћ станарима изгорјелих зграда у Власеници 150.000 КМ
Власеница: Ватра на згради угашена, очекује се увиђај Власеница: Ватра на згради угашена, очекује се увиђај
Најчитаније
  • Ратна стаза Зековића с Романије
    10h 8m
    3
  • Тешка саобраћајна несрећа на Врацима, погинула дјевојка
    10h 22m
    0
  • ПУ Источно Сарајево: Завршен увиђај саобраћајне несреће на Врацима
    9h 27m
    1
  • Свети Петар Дабробосански – заштитник града Источно Сарајево
    8h 43m
    1
  • Опљачкана бензинска пумпа у Источној Илиџи
    7h 59m
    0