Вучић: Имамо ново жариште, ноћ је била ужасна

25.04.2020. 12:20
1
ИЗВОР: nezavisne.com

Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је да се у Србији појавило ново жариште вируса корона.

-Имамо ново жариште, то је Неготин- рекао је Вучић након састанка с руским експертима који су дошли да помогну Србији у борби с вирусом корона.

Он је рекао да је претходна ноћ била веома тешка и то прије свега због уласка вируса корона у Геронтолошки центар у Нишу.

-За нас је претходна ноћ била ужасна. Можда најтежа по броју мртвих. Видећемо како ћемо јутрос проћи. То је пре свега због онога што се десило у Нишу. Болест као да је направљена да нападне наше родитеље- додао је Вучић у изјави за "Пинк"

Предсједник Србије је поручио грађанима да буду стрпљиви, те да не треба сада да се дозволи да "победи болест".

"Порука грађанима: Да буду стрпљиви. Бајерн је победио Звезду 2:0 у Минхену, када смо у Београду повели 3:0, сви смо почели да славимо, а онда је мој пријатељ Дитер Хенес дао два гола. Људи, немојте да све прокоцкамо у финишу и да нас победи болест", рекао је Вучић.

Додао је да вирус корона лако "може да превари", те да за сат или два одведе у смрт.

-Изгубио сам много блиске људе... Та болест вас за ноћ превари. За сат или два вас одведе у смрт. Само да издржимо, да се држимо изолације. Много смо зарадили прошлог викенда, зато што су људи били одвојени за Васкрс- каже Вучић.

Он је изразио захваност руским експертима што су дошли да помогну Србији у тешким тренуцима.

-Захвалност руском еспертском тиму што је три недеље са нама у најтежим тренуцима. Ти људи су потврдили искрено пријатељство међу нашим народима, иако се и Русија суочава са тешком борбом са корона вирусом. Бескрајно сам им захвалан- истакао је Вучић.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Miki 26.04.2020. 18:10
    To kaze svetski priznat virusolog AV... Sta reci a ne zaplakati...
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави
Најчитаније
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    23h 11m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    21h 17m
    3
  • Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    22h 58m
    0
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    18h 49m
    0
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    2h 10m
    0