За вјечност рођена: Одржан свечани дефиле у Бањалуци

09.01.2025. 18:23
16
ИЗВОР: srna.rs

У Бањалуци је одржан свечани дефиле, дио свечане прославе Дана Републике Српске – 9. јануара, у којем је било око 3.000 учесника распоређених у ешалоне Министарства унутрашњих послова /МУП/ и цивилног сектора, а све то посматрао је велики број грађана.

Дефиле је почео предајом рапорта предсједнику Владе Републике Српске Радовану Вишковићу уз композицију "Марш народни хероји", у извођењу Полицијског оркестра МУП-а Републике Српске.

Заставни вод Почасне јединице предводио је командир Витомир Петричевић, који је уз поздрав официрском сабљом извршио предају рапорта премијеру Вишковићу.

У част предсједника Републике Српске, постројен је Заставни вод којег чине припадници Почасне јединице МУП-а.

Свечаности  је присуствовао српски члан и предсједавајућа Пресједништва БиХ Жељка Цвијановић, предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић, потпредсједник Владе Србије и сенатор Републике Српске Александар Вулин, министри у владама Српске и Србије.

Дефилеу је присуствовао и амбасадор Руске Федерације у БиХ Игор Калабухов, као и српски представници у заједничким институцијама БиХ.

Поводом Дана Републике Српске у свечаном дефилеу очекивана су 2.792 учесника.

Цивилни сектор чини 49 ешалона, а МУП Српске чине Заставни вод, 14 ешалона јединица и осам моторизованих ешалона.

Од 49 ешалона цивилног сектора, 17 чине организације и удружења чији су припадници дали немјерљив допринос у стварању и одбрани Републике Српске, али и у одбрани српског народа од окупатора у Другом свјетском рату.

Након ешалона цивилног сектора, односно институција, организација и удружења, продефиловали су ешалони јединица и моторизованих ешалона МУП-а Српске, чија су 782 припадника дали животе за Републику Српску.

Први  је требало да буде Заставни вод који ће предводити командир Витомир Петричевић, а затим први ешалон полицијских службеника Специјалне антитерористичке јединице.

Након тога, услиједио је други, трећи и четврти ешалон полицијских службеника јединица жандармерије Источно Сарајево, Пале, Требиње, Фоча, Градишка, Приједор, Мркоњић Град, Бијељина и Зворник.

Затим пети, шести и седми ешалон полицијских службеника Друге, Треће и Шесте чете Посебних снага полиције полицијских управа Приједор, Добој и Требиње.

Након ешалона јединица, услиједио је дефиле осам моторизованих ешалона МУП-а Српске.

Након свечаног дефилеа славље Дана Републике се наставља на Тргу Крајине на којем ће наступити регионалне звијезде Павлина Радовановић и Дејан Матић.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: srna.rs 

Коментари 16
  • Generic placeholder image
    Србољуб 13.01.2025. 01:16
    Ој туре, само се ти тјеши. Него туре, тачно је да има запослених Срба у заједничким органима бејха али је исто тако тачно да се са разлогом могу сматрати најсиромашнијим особе које се у бејха баве ситном пољопривредом. Тако да ми није јесно, како то толико ваших напусти високи стандард и силне прилике за зараду на добро плаћеним радним мјестима ,па се вратише у Републику Српску да живе од ситне пољопривреде . А туре?
  • Generic placeholder image
    Realista 11.01.2025. 16:49
    Kofrčenje prošlo,glavni glumac nije smio doći...boji se suda BiH.
    Nego,na posao u Federaciju i Hrvatsku,skinite granje,krstove i zastavice i zaradite hljeba djeci
  • Generic placeholder image
    Србољуб 11.01.2025. 12:32
    Поздрав брату Србину. А ти,туре, немаш одговора на тако јасан доказ да је ово српска земља?! За вјечност, туре, јер ми смо увијек били, и бићемо све док постојимо, спремни да је бранимо ,а ви сте се је само једном одрекли (потурчавање)и то важи вјечно. Зато сте је увијек тако лако нудили новим окупаторима.
  • Generic placeholder image
    Roki 11.01.2025. 10:40
    Veliki pozdrav za Srboljuba brata.
    Grokću oni malo Srboljube, pa će poslije kuku NATO kuku Tramp branite nas.
    Imaju oni Ramu Isaka hahaha on će ih braniti
  • Generic placeholder image
    Realista 11.01.2025. 06:03
    "Za vječnost rođena"...krilatica za 2025...a fino je rekao jedan pametni čiko ( a nije srbin) da je vječan samo svemir i glupost.Ostalo je prolazno
  • Generic placeholder image
    Србољуб 11.01.2025. 01:23
    Ој туре, њемачки цар је изјавио да је шака Срба одлучила Први свјетски рат и уништила окупаторску државу. Вама они нису били окупатори а нама јесу.Нису вам били ни они ,ни било који други освајачи ,окупатори ,из простог разлога што ово није ваша земља и не браните је од окупатора. Ми је бранимо јер је ово наша земља, српска земља. Зато ти туре мрзиш Гаврила Принципа и сматраш да није требао извршити атентат на окупаторског принца. Фердинанд за тебе није окупатор јер је он окупирао туђу земљу, земљу која није твоја , земљу која је била и биће српска земља.
  • Generic placeholder image
    Skijaš 10.01.2025. 22:00
    Realisto, vi ste dali guzice Turcima pa ste dali guzice Austrijancima pa ste dali guzice Nijemcima i Hrvatima. Čak ste se naguzili i nama Srbima 1918. ponizno dočekujući pobjednike. I sada dajete guzu Šmitu i svakome kome se digne.
    I šta ti kurvo bjelosvjetska imaš nekome reći?
  • Generic placeholder image
    Realista 10.01.2025. 11:27
    Kurčili se sa Gavrilom pa završili na Krfu...kurčili se švabama pa jedva opstali...Kurčili se u Kninu i više vas nema...kurčili se po Čaršiji i više vas nema...kurčili se po Kosovu i više vas nema... Zar ne vidite gdje vas svaki put kurčenje dovede? Opet se kurčite?
  • Generic placeholder image
    Србољуб 10.01.2025. 11:16
    Ој туре, ти мало,мало па грохокћеш ко једна наша домаћа животиња. Вама је природа геноцидна и то показујете већ вјековима. Ми смо тек почели да се бранимо па већ имамо своју Државу. Полако туре,вјековни злочини вапе на наплату.
  • Generic placeholder image
    Realista 10.01.2025. 10:34
    Svo vojno i političko rukovodstvo je osuđeno za ratne zločine i genocid.Samo slavite takvu tvorevinu -a onda podjelite "borcima" humanitarnu,malo brašna ,ulja i na posao u Federaciju
  • Generic placeholder image
    Roki 10.01.2025. 10:24
    Samo da nam Realista ozdravi, nije uzeo terapiju sigurno.
    Živjela Srpska, vječno će da traje, izjedate se znam ali džaba Vam. Malo kmečite kao krmad ali dobro shvatamo mi to.
  • Generic placeholder image
    Realista 10.01.2025. 07:19
    Parada pijanstva i kiča...ešalon šumara i motorista...grohotom se smijem.
  • Generic placeholder image
    Skijaš 09.01.2025. 22:53
    Crknuće od muke što postojimo. Neka crknu!
  • Generic placeholder image
    Србољуб 09.01.2025. 21:12
    Ој туре, изједа те мука. Ово је била и биће српска земља а ти се изједај колико ти воља.
  • Generic placeholder image
    N.n 09.01.2025. 20:52
    REPUBLIKA SRPSKA!!!!! 🩷
  • Generic placeholder image
    Ime: 09.01.2025. 19:16
    AHAHAHAHAHAHAH kakvo ofiranje, sto niste stavili jos koju sliku kvazinovinarcici, da se vidi koliko je bijedno izgledo ovaj “defile”?
Повезане вијести
Пронађене веће количине дроге и ручна бомба у Источном Старом Граду Пронађене веће количине дроге и ручна бомба у Источном Старом Граду
Потврђена оптужница због насиља у породици у Сокоцу Потврђена оптужница због насиља у породици у Сокоцу
Угашено више пожара у Источном Сарајеву Угашено више пожара у Источном Сарајеву
Најчитаније
  • Сарајевско ратиште 1992 - 1995 (Други дио)
    11h 59m
    10
  • Сјећате ли се Сарајева 1984. године?
    10h 28m
    3
  • Паљанин ухапшен због пуцњаве
    9h 51m
    6
  • На данашњи дан преминуо Вук Стефановић Караџић (ВИДЕО)
    11h 44m
    0
  • Пронађене веће количине дроге и ручна бомба у Источном Старом Граду
    9h 39m
    0