Заједно у тешким тренуцима – У Палама одржан скуп подршке српском народу у Црној Гори (ФОТО)

29.12.2019. 14:10
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

У Палама је данас одржан миран скуп с циљем да се подржи српски православни народ из Црне Гори, који се ових дана бори против актуелне власти која је одлучила да отме имовину СПЦ.

Скуп је окупио око хиљаду грађана коју су овај начин поручили да не дају своје светиње.

Један од организатора скупа, Милош Ковач, је појаснио да скуп самоиницијативно организују вјерници уз благослов свештенства паљанске парохије, те да паљани желе да се укључе у одбрану наше светиње, Светог Василија Острошког.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Подсјећамо, прије пар дана Скупштина Црне Горе усвојила је Закон о слободи вјероисповијести на сједници на којој је дошло до инцидената, након чега је услиједило хапшења посланика опозиционог Демократског фронта.

Протестно окупљање за вечерас је најављено у Требињу, на Тргу Слободе, а претходиће му молебан у Саборном храму Преображења Господњег.

Коментари 0
Повезане вијести
Представљен пројекат градске куће на Палама Представљен пројекат градске куће на Палама
За реконструкцију зграде Правног факултета на Палама 900.000 КМ За реконструкцију зграде Правног факултета на Палама 900.000 КМ
Пет особа повријеђено у саобраћајној незгоди у Палама Пет особа повријеђено у саобраћајној незгоди у Палама
Најчитаније
  • Драгутин Димитријевић Апис: Црна рука која је промијенила Србију
    19h 7m
    1
  • На данашњи дан умро Балзак - савршени писац несавршеног стила
    4h 17m
    0
  • Рогатички ватрогасци поново показали снагу комшијске солидарности
    15h 15m
    0
  • Представљен пројекат градске куће на Палама
    16h 24m
    0
  • Посна пита од кромпира и гљива
    3h 36m
    0