Зграда Општине Соколац и вртића ускоро у новом руху

09.11.2020. 18:48
0
ИЗВОР: cafe.ba

На подручју Сокоца ради се пуном паром, а ових дана биће завршена реконструкција зграде Општине и Установе за предшколско васпитање и образовање, пише портал Cafe.ba.

Након завршених радова ова општина имаће модерне зграде, урађене по свим најновијим стандарима. Сваки дан на терену је велики број мајстора који вриједно раде, како би администрација, али и малишани Сокоца у нову зимску сезону ушли у новим зградама.

Велики дио посла је већ урађен, поговото када је ријеч о унутрашњости Oпштине, која је у потпуности реновирана. Менаџемент општине Соколац на овај посао одлучио се и због ниских температура и дуге гријне сезоне, па се појавила потреба за бољом енергетском ефикасношћу.

Управо је то био повод којим је менаџмент општине Соколац прије шест година ушао у причу везану за програм енергетске ефикасности на подручју Босне и Херцеговине уз помоћ међународних организација.

Слика

Фото: cafe.ba

Kако је рекао начелник општине Соколац Милован Бјелица, увидјевши да општина није у могућности финансијски сама изнијети велике пројекте, попут санације и утопљавања објеката, менаџмент општине и запослени у Одјељењу за локални развој ријешење су тражили у пројектима међународних организација.

– Прије три године потписали смо протокол са њемачком агенцијом ГИЗ и први смо ушли на листу подршке Међународних организација. Урадили смо регистар јавних установа које имају приоритет у овом пројекту: зграду Основне школе, Установе за предшколско васпитање и образовање, зграду општине и Дом. Ове године су нам одобрена два пројекта вриједна око 500.000 KМ, и то реконструкција зграде општине и зграде Установе за предшколско васпитање и образовање - појаснио је Бјелица.

На згради Општине је замијењена комплетна вањска столарија и већ се кренуло са радовима на постављању фасаде.

- На згради Установе за предшколско васпитање и образовање замијењена је фасадна столарија, чекамо још постављање улазних врата, обраду и поправку ивица како би почели са постављањем фасаде. Осим тога, уколико временске прилике то дозволе сада или на прољеће, овдје нас чека доста посла и на замијени дијела крова, утопљавању таваница, постављању расвјете те замјени инсталација за гријање и радијатора. Све наведено захтијеваће додатна средства, али ће ријешити бројне проблеме ове установе - поручио је Бјелица.

Kаже да очекује да се идуће године крене у пројекат  реконструкције зграде Дома здравља, те пројекат утопљавања стамбених зграда гдје су формиране заједнице етажних власника.

Директор Установе за предшколско васпитање и образовање Биљана Kосорић је изразила задовољство што су успјели реализовати овај пројекат захваљујући првенствено локалној заједници на челу са начелником Бјелицом.

Коментари 0
Повезане вијести
Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу
Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије
Обиљежавање Дана одбране Срба у Сарајевско-романијској регији Обиљежавање Дана одбране Срба у Сарајевско-романијској регији
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    11h 9m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    10h 55m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    12h 16m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    9h 32m
    1
  • Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу
    11h 21m
    0