Адриана Вилагош донијела ново злато Србији

19.07.2025. 20:53
0
ИЗВОР: srna.rs

Српска атлетичарка Адриана Вилагош освојила је златну медаљу у бацању копља на Европском првенству за млађе сениоре, које се одржава у норвешком Бергену.

Након Ангелине Топић која је освојила злато у скоку увис, Србија је дошла до још једног злата, пошто је Вилагош била убједљива у бацању копља.

Адриана Вилагош стигла је до европске титуле сјајним резултатом од 62,41 метар у посљедњој серији.

Прије тога је још два пута пребацила 60 метара - 61,26, 60,74.

Сребрну медаљу освојила је Чехиња Петра Сицакова са хицем од 58,14 метра, а бронзану Мирја Лукас из Њемачке резултатом 57,22 метра.

Коментари 0
Повезане вијести
Ове сезоне у Рогатици три атлетска првенства на нивоу БиХ Ове сезоне у Рогатици три атлетска првенства на нивоу БиХ
Ивана Шпановић освојила златну медаљу у троскоку Ивана Шпановић освојила златну медаљу у троскоку
Андреа и Сара окићене медаљама - понос Атлетског клуба „Пале“ Андреа и Сара окићене медаљама - понос Атлетског клуба „Пале“
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    20h 36m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    1h 37m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    2h 39m
    0
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    20h 22m
    1
  • Одличан наступ Џудо клуба „Рандори“ на Првенству БиХ у Сарајеву
    16h 51m
    0