Александар Спасојевић први допливао до Часног крста на Дрини у Вишеграду

19.01.2022. 13:41
0
ИЗВОР: СРНА

Александар Спасојевић из Рудог побједник је богојављенског пливања за Часни крст, које је одржано крај ћуприје на Дрини у Вишеграду.

Спасојевић је рекао новинарима да ову побједу посвећује својој кћерки Ангелини, коју је добио након шест година.

- Ово је осма манифестација на којој учествујем, 2013. године први сам стигао до крста и данас сам други пут побједник - истакао је Спасојевић.

Протојереј Драган Вукотић рекао је да је пливање традиционално и да се 12. пут одржало у Вишеграду.

- Имали смо више од 20 такмичара из Републике Српске и Србије, а наш митрополит /дабробосански Хризостом/ је изашао и благословио је освећеном водом учеснике и све то нас подсјећа на величину празника и на нашу хришћанску традицију - истакао је Вукотић.

Слика

Фото: СРНА

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић истакао је да је хришћански празник Богојављење прослављен уз присуство Његовог високопреосвештенства митрополита дабробосанског Хризостома.

- Захваљујем свима који су помогли и дали свој допринос за ову манифестацију, а Вишеград је показао да и на овај начин има добре услове за промоцију вјерског туризма. Не смијемо заборавити нашу традицију, културу и језик - истакао је Ђуревић.

Организатори манифестације су Српска православна црквена општина Андрићградска и општина Вишеград.

Коментари 0
Повезане вијести
Ђорђе Тасић први до Часног крста у Вишеграду Ђорђе Тасић први до Часног крста у Вишеграду
Вишеград: Одржан први дио акције подјеле пакетића Вишеград: Одржан први дио акције подјеле пакетића
Борбе код Вишеграда и Рудог 1993. године Борбе код Вишеграда и Рудог 1993. године
Најчитаније
  • Илија Николић: Од солунског ратника до предсједника општине
    19h 59m
    1
  • Путин се окупао у леденој води поводом Богојављења
    17h 35m
    1
  • Војислав Челик први допливао до Часног крста на ријеци Жељезници у Источној Илиџи
    14h 56m
    2
  • Данило Косорић први стигао до крста, али побједу препустио Милијани Јовановић
    11h 19m
    0
  • Трново: Мирјана Голијанин прва допливала до Часног крста
    16h 43m
    0