Америка увела нове санкције функционерима из Републике Српске

17.01.2025. 19:30
0
ИЗВОР: nezavisne.com/atvbl.rs

Сједињене Америчке Државе управо су увеле нове санкције званичницима из Републике Српске.

На листи санкционисаних налазе се Џерард Селман, предсједник Уставног суда Републике Српске, Синиша Каран, министар унутрашњих послова Републике Српске и бивши шеф Кабинета предсједника Републике Српске Милорада Додика, Рајко Кузмановић, предсједник Академије наука и умјетности Републике Српске и други блиски сарадници предсједника Додика.

На листи су такође и Данијел Драгичевић, шеф Додиковог кабинета, те Павле Ћоровић за којег се наводи да је "повезан с компанијом "Global Liberty" д.о.о. Лакташи.

На листи америчког министарства финансија нашли су се и  Дијана Милинковић, Радмила Бојанић, Павле Ћоровић, Синиша Додик, Данијел Драгичевић, Горан Филиповић, Марко Гујанчић, Далибор Панић и Немања Рељин.

Компленту листу санкционисаних погледајте на овом линку.

Коментари 0
Повезане вијести
Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску
Рођено 25 беба у Српској Рођено 25 беба у Српској
Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    18h 12m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    12h 11m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    10h 17m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    19h 8m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    7h 49m
    0