Америка увела нове санкције функционерима из Републике Српске

17.01.2025. 19:30
0
ИЗВОР: nezavisne.com/atvbl.rs

Сједињене Америчке Државе управо су увеле нове санкције званичницима из Републике Српске.

На листи санкционисаних налазе се Џерард Селман, предсједник Уставног суда Републике Српске, Синиша Каран, министар унутрашњих послова Републике Српске и бивши шеф Кабинета предсједника Републике Српске Милорада Додика, Рајко Кузмановић, предсједник Академије наука и умјетности Републике Српске и други блиски сарадници предсједника Додика.

На листи су такође и Данијел Драгичевић, шеф Додиковог кабинета, те Павле Ћоровић за којег се наводи да је "повезан с компанијом "Global Liberty" д.о.о. Лакташи.

На листи америчког министарства финансија нашли су се и  Дијана Милинковић, Радмила Бојанић, Павле Ћоровић, Синиша Додик, Данијел Драгичевић, Горан Филиповић, Марко Гујанчић, Далибор Панић и Немања Рељин.

Компленту листу санкционисаних погледајте на овом линку.

Коментари 0
Повезане вијести
Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина
Слиједи топлотни талас у Републици Српској Слиједи топлотни талас у Републици Српској
Рођено 17 беба у Српској Рођено 17 беба у Српској
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    1h 11m
    3
  • Одржано такмичење у лову рибе на пловак
    20h 10m
    0
  • Конференција беба у Палама окупила 252 малишана, најмлађа беба Лазар Савић (ФОТО)
    21h 13m
    3
  • „Фамос“ најбољи и у сениорској конкуренцији
    20h 50m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    2h 18m
    0