Америка увела нове санкције функционерима из Републике Српске

17.01.2025. 19:30
0
ИЗВОР: nezavisne.com/atvbl.rs

Сједињене Америчке Државе управо су увеле нове санкције званичницима из Републике Српске.

На листи санкционисаних налазе се Џерард Селман, предсједник Уставног суда Републике Српске, Синиша Каран, министар унутрашњих послова Републике Српске и бивши шеф Кабинета предсједника Републике Српске Милорада Додика, Рајко Кузмановић, предсједник Академије наука и умјетности Републике Српске и други блиски сарадници предсједника Додика.

На листи су такође и Данијел Драгичевић, шеф Додиковог кабинета, те Павле Ћоровић за којег се наводи да је "повезан с компанијом "Global Liberty" д.о.о. Лакташи.

На листи америчког министарства финансија нашли су се и  Дијана Милинковић, Радмила Бојанић, Павле Ћоровић, Синиша Додик, Данијел Драгичевић, Горан Филиповић, Марко Гујанчић, Далибор Панић и Немања Рељин.

Компленту листу санкционисаних погледајте на овом линку.

Коментари 0
Повезане вијести
Слиједи топлотни талас у Републици Српској Слиједи топлотни талас у Републици Српској
Рођено 17 беба у Српској Рођено 17 беба у Српској
У Српској рођена 21 беба У Српској рођена 21 беба
Најчитаније
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    20h 38m
    0
  • Данас „Конференција беба“ у Палама
    21h 55m
    0
  • Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
    22h 16m
    0
  • Одржано такмичење у лову рибе на пловак
    12h 26m
    0
  • Породица Турунташ и ове године угостила исту дјецу са Косова и Метохије
    20h 0m
    0