Студент катедре за синологију Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву Андреа Делић побједник је овогодишњег, јубиларног 20. такмичења у познавању кинеског језика, културе, традиције и историје "Кинески мост", који је због пандемије вируса корона одржан у "онлајн" верзији.
Друго и треће мјесто освојили су Анђела Ковачевић и Ана Симић, такође са катедре за синологију Филозофског факултета у Палама.
Најбољи таленат на овогодишњем такмичењу представила је Катарина Јовичић са Конфуцијевог института Универзитета у Бањој Луци, док је утјешну награду на такмичењу освојила је Нина Абазовић са катедре за синологију Универзитета у Источном Сарајеву.
Студенти са професорима/Фото: Уступљена фотографија
На такмичењу које је ове године одржано у "онлајн" верзији, шест такмичара су, кроз тачке говора и талента, показали завидно знање не само у сфери познавања кинеског језика, него и у другим аспектима кинеске културе и умјетности, рекли су за Катеру са ове катедре.
Жири овогодишњег такмичења био је разнолик, а чинили су га представници Амбасаде НР Кине у БиХ, представници конфуцијевих института у Сарајеву и Бањој Луци, цијењени стручњаци из области синологије из иностранства, представник Кинеске новинске агенције у БиХ, као и професори са Катедре за синологију Универзитета у усточном Сарајеву.
Студенти са професорима/Фото: Уступљена фотографија
Катедра за синологију Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву је и ове године успјешно организовала највећу и најзначајнију манифестацију везану за кинеску културу и језик, те су овим успјешним такмичењем, уз помоћ својим сарадника, конфуцијевих института у Сарајеву и Бањој Луци, те још једном допринијела позитивном тренду ширења импозантне кинеске културе на овим просторима.
Катедра за синологију исказује посебну захвалност Амбасади Народне Републике Кине у БиХ и директору Асоцијације босанско-кинеско пријатељство Фаруку Борићу, на несебичној помоћи и подршци на свим пројектима Катедре.