Ангелина Топић скочила до европског злата

09.08.2023. 20:14
0
ИЗВОР: b92.net

Српска атлетичарка Ангелина Топић освојила је златну медаљу у скоку увис на Европском првенству до 20 година у Израелу.

Млада српска атлетичарка је скоком 1,90 метара освојила злато и тако постала двострука јуниорска првакиња Европе у скоку увис.

Јован Странић заузео је четврто мјесто у финалу бацања кладива резултатом 73,42 м, док је Милош Нисић био је седми у финалној трци на 200 м новим личним рекордом 21,30.

Топић ће се сутра од 8.15 сати такмичити у финалу скока удаљ, Никола Костић наступиће у финалу трке на 400 м препоне од 16.45 часова, док ће Адриана Вилагош на залетиште у финалу бацања копља од 18.27 часова.