Апел КП „Водовод и канализација“ Источно Сарајево

06.08.2022. 20:43
7
ИЗВОР: katera.news

Из КП „Водовод и канализација“ Источно Сарајево саопштили су да је с обзиром на велике врућине и високе температуре забиљежена енормна потрошња воде која пријети да уруши уредно водоснабдијевање свих становника нашег града. 

Апелују на становнике да воду из водоводног система не користе за наводњавање пољопривредних површина, залијевање зелених површина, пуњење базена, прање плочника, тераса и дворишта, и слично.

- Нерационална и ненамјенска потрошња довела је до пада притиска у мрежи, убрзаног пражњења резервоара као и нарушавање система водоснабдијевања, а што као крајњи резултат има отежано водоснабдијевање појединих дијелова нашег града (више висинске тачке и виши спратови зграда) - навели су из овог предузећа.

Из  КП „Водовод и канализација“ Источно Сарајево апелују на грађане да рационално користе воду и на тај начин буду одговорни чланови друштва.

Коментари 7
  • Generic placeholder image
    grkzorba 08.08.2022. 13:27
    kakvo punjenje bazena i pranje plocnika to su suplje price.vodovod na petinoj zemlji u tilavi je pravljen prije rata i stoga je mali da bi snabdio potrebe lukavice i donjeg dijela grada srpskog sarajeva koji se od tada puno izgradio.a love za novi vodovod i pumpe u skladu sa danasnjim potrebama grada fala bogu nema.
  • Generic placeholder image
    profa 07.08.2022. 21:15
    Cujem opet kupujemo vodu iz "mrskog" Sarajeva :)
  • Generic placeholder image
    Voxpopuli 07.08.2022. 10:36
    Umjesto sto apelujete treba li ste rešavati roblem za koji ste odavno znali da će biti.Koliko potrosim toliko i platim vode i šta koga briga da li punim bazen ili zaljevam baštu.Prave se zgrade na svakom koraku i velike se pare obrcu pa valjda možete vodu obezbjediti za sve građane.
  • Generic placeholder image
    Aaa 07.08.2022. 06:53
    Avakako ih ima previše zaposlenih, nek pocnu obilaziti naselja oa ce vidjeti sta se desava, Trg Miroslava Berijana 2 lika zaljevajuxbastu koju su napravili na zelenoj povrsini, na mladicama svaka druga kuca il ima bazenci ili zaljeva travu navece, u Vojkovicima iato tako... Zato ovi sto su primljeni oreko stranke nek prosetajuci napisu koju prijavu i opravadaju svoj posao...
  • Generic placeholder image
    Niko 06.08.2022. 23:55
    Velikaši proklete im duše, dovode nam Brenu, a kroz vodovodne cijevi vjetar nam puše!
  • Generic placeholder image
    Mirce 06.08.2022. 22:17
    Sad kad vodu ukrademo i iz Trnova moci ce i zaljevanje i dzakuzi.....
  • Generic placeholder image
    Kroasan 06.08.2022. 21:57
    Smije li jacuzzi
Повезане вијести
Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ! Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ!
Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    22h 3m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    16h 2m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    14h 8m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    22h 59m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    11h 40m
    0