Бабаљ: За тренутно безвлашће најодговорнији је Радован Вишковић

24.08.2022. 11:07
0
ИЗВОР: katera.news

Дарко Бабаљ, предсједник Одбора за безбједност Народне скупштине Републике Српске, истакао је да је за тренутно безвлашће најодговорнији Радован Вишковић, премијер Републике Српске.

- Да ли је могуће да након признања инспектора МУП-а Републике Српске да је у пртљажнику службеног аутомобиле преко границе превезао опасног криминалца из Црне Горе, имамо мук премијера Републике Српске Радована Вишковића - упитао је Бабаљ.

Он је изјавио да је дошло вријеме за преузимање одговорности.

- Све што се у посљедње вријеме дешава око нас, од убиства начелника Службе криминалистичке полиције у Приједору, покушаја убистава, учешће полицајаца у пљачкама, предмета “Скај апликације”,  указује на то да велике криминалне групе имају подршку одређених структура у полицији, али и самом врху власти – тврди Бабаљ.

Према његовим ријечима, у нормалним земљама након оваквих дешавања и признања припадника полицијских структура о умјешаности у криминалне радње, падале би владе, а премијери подносили оставке.

- Шта да очекују грађани Српске, какву заштиту или безбједност након оваквих сазнања? Да ли је први човјек Владе Републике Српске свјестан коју одговорност има према грађанима?- пита Бабаљ.

Он истиче да СДС већ дуги низ година упозорава и на повезаност дијела власти са нарко картелима и криминалним радњама.

- Све ово што се данас дешава, обични грађани знају већ дуги, дуги низ година. Овдје је очит примјер да нарко картели морају имати подршку у одређеним структурама власти. Ово је поражавајуће за Републику Српску. Нисмо се борили и крв проливали да бисмо данас ми, наша дјеца, мајке и очеви живјели у Мексику или Колумбији. Борили смо за Републику Српску у којој ћемо имати наду, перспективу, будућност. За то нам је потребна безбједност - истакао је Бабаљ.

Он је позвао на одговорност, али и пружио подршку честитим полицајцима и представницима правосудних институција који поштено и професионално раде свој посао. 

Коментари 0
Повезане вијести
Бабаљ: Слобода је скупо плаћена, морамо је чувати Бабаљ: Слобода је скупо плаћена, морамо је чувати
Бабаљ: Паљевина и другог возила показује да је Вукановић мета Бабаљ: Паљевина и другог возила показује да је Вукановић мета
Бабаљ поручио Амиџићу: „Очекуј правне посљедице“ Бабаљ поручио Амиџићу: „Очекуј правне посљедице“
Најчитаније
  • Први пут с Турцима на јутрење
    16h 57m
    0
  • Нова правила: Долази велика промјена за све који имају возачку дозволу Б категорије
    16h 38m
    1
  • Молитва за правду за породицу Хршум - Обраћање оца настрадале Данијеле
    11h 51m
    2
  • Овјерене четири кандидатуре за пријевремене изборе
    8h 23m
    2
  • Тужилаштво и породица траже максималну казну за Kујовића који је усмртио супружнике Хршум
    10h 35m
    1