Бајден прогласио ванредно стање у САД

06.06.2022. 20:25
1
ИЗВОР: tanjug.rs

Амерички предсједник Џозеф Бајден прогласио је данас ванредно стање у земље због опасности од недостатка капацитета за производњу електричне енергије и продужио ослобађање од дажбина на увоз соларних панела из Азије, саопштила је Бијела кућа.

- Струја је основни дио модерног живота која напаја домове, компаније и индустрију. Кључна је за функционисање главних сектора економије, такође и болница, школа, јавног саобраћаја и одбране. Чак и изоловани прекиди струје могу да имају катастрофалне здравствене и економске посљедице - навео је Бајден, пренијела је Бијела кућа у саопштењу.

Он је рекао да је сада потребан снажан и поуздан енергетски систем, и да није само основна људска потреба, већ је критична за националну безбједност и питање одбране.

 

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Spgha 07.06.2022. 03:32
    Dabogda pocrkali
Повезане вијести
Америчке снаге надгледају Ормуски мореуз како би осигурале да остане отворен Америчке снаге надгледају Ормуски мореуз како би осигурале да остане отворен
Укинута америчка поморска блокада Ирана Укинута америчка поморска блокада Ирана
Трамп: Наставак бомбардовања Ирана ако не буде споразума за 60 дана Трамп: Наставак бомбардовања Ирана ако не буде споразума за 60 дана
Најчитаније
  • Борбе на Трескавици 1995. године (ФОТО)
    42m
    14
  • Увредљива порука против Срба исписана на стамбеној згради у Источној Илиџи
    21h 39m
    20
  • Бранко Блануша кандидат за предсједника Српске, Маринко Божовић за српског члана Предсједништва БиХ
    14h 31m
  • Од Пала до научног признања у Москви: Прича Анђеле Вуковић
    19h 18m
    3
  • Напокон познато кад почиње поврат ПДВ-а на прву некретнину
    22h 4m
    0