Bajden proglasio vanredno stanje u SAD

06.06.2022. 20:25
1
IZVOR: tanjug.rs

Američki predsjednik Džozef Bajden proglasio je danas vanredno stanje u zemlje zbog opasnosti od nedostatka kapaciteta za proizvodnju električne energije i produžio oslobađanje od dažbina na uvoz solarnih panela iz Azije, saopštila je Bijela kuća.

- Struja je osnovni dio modernog života koja napaja domove, kompanije i industriju. Ključna je za funkcionisanje glavnih sektora ekonomije, takođe i bolnica, škola, javnog saobraćaja i odbrane. Čak i izolovani prekidi struje mogu da imaju katastrofalne zdravstvene i ekonomske posljedice - naveo je Bajden, prenijela je Bijela kuća u saopštenju.

On je rekao da je sada potreban snažan i pouzdan energetski sistem, i da nije samo osnovna ljudska potreba, već je kritična za nacionalnu bezbjednost i pitanje odbrane.

 

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Spgha 07.06.2022. 03:32
    Dabogda pocrkali
Povezane vijesti
Koks: Juta će zahtijevati smrtnu kaznu za atentatora Koks: Juta će zahtijevati smrtnu kaznu za atentatora
U toku potraga za ubicom Kirka, oglasila se Bijela kuća U toku potraga za ubicom Kirka, oglasila se Bijela kuća
Upucan Trampov saradnik, podlegao povredama Upucan Trampov saradnik, podlegao povredama
Najčitanije
  • Istočno Sarajevo ne zaboravlja Andreja: Sutra počinje memorijalni turnir u košarci
    19h 31m
    0
  • Istočna Ilidža: Otvorena prva poslovnica ASA Banke u Republici Srpskoj
    20h 7m
    1
  • Istočno Novo Sarajevo pobjednik ovogodišnjeg festivala "Ritam Evrope"!
    4h 0m
    0
  • Godišnjica ustoličenja patrijarha Irineja u Pećkoj Patrijaršiji
    3h 10m
    0
  • Udruženje FeminIS organizuje besplatne mamografske preglede u tri opštine
    17h 17m
    0