"Бели вукови" сутра прослављају крсну славу - Светог мученика Трифуна

13.02.2025. 09:36
0
ИЗВОР: srna.rs

Удружење бораца "Бели вукови" сутра ће у Палама прославити крсну славу ове специјалне јединице Војске Републике Српске /ВРС/ - Светог мученика Трифуна.

У Храму Успења Пресвете Богородице биће служен парастос за погинуле припаднике ове јединице, док ће код Централног споменика борцима Одбрамбено-отаџбинског рата и код споменика комаданту ове специјалне јединице Срђану Кнежевићу бити положени вијенци.

Парастос ће бити служен у 10.00 часова, након чега ће је предвиђено полагање вијенаца, а у 11.00 часова свечана академија у Културном центру Пале, саопштено је из Удружења "Бели вукови".

Ломљење славског колача планирано је у 12.30 часова у ресторану "Бит".

Специјална једница ВРС "Бели вукови" формирана је 1993. године. Током Одбрамбено-отаџбинског рата погинуло је 20 њених бораца, а више од 50 рањено.

Ова јединица дјеловала је у саставу Сарајевско-романијског корпуса и била је на многим ратиштима, а за њу се први пут чуло у борбама на Мошевачком брду. Јединица је добила име по томе што су остали завијани у мећави на Бјелашници.

Коментари 0
Повезане вијести
Српско-грчко вече у четвртак у Палама Српско-грчко вече у четвртак у Палама
Апел за истицање застава Републике Српске 21. новембра у Палама Апел за истицање застава Републике Српске 21. новембра у Палама
Полицијска управа Источно Сарајево обиљежава крсну славу - Светог Архангела Михаила Полицијска управа Источно Сарајево обиљежава крсну славу - Светог Архангела Михаила
Најчитаније
  • Крик истине: Од пастира до крвника
    4h 35m
    10
  • Четворица притвореника у Војковићима ступила у штрајк
    16h 49m
    4
  • Писмо храброг ратника
    4h 4m
    0
  • Потврђена оптужница због насиља у породици у Рогатици
    23h 34m
    0
  • Ђајић саслушан у вези са спорним снимком
    20h 0m
    0