Београд: На корону позитивно 210 студената

29.06.2020. 10:28
0
ИЗВОР: СРНА

На вирус корона у Београду је до сада позитивно 210 студената, а четвртина њих је из студентских домова, изјавила је директор Завода за здравствену заштиту студената Београд Марија Обрадовић.

Обрадовићева је навела да се чека резултат за још 50 студената који су тестирани током викенда.

- Сваки дан се јавља све више студената са респираторним тегобама. Многи покушавају да болест прележе на ногама и више их је са озбиљнијим тегобама - рекла је Обрадовићева за РТС.

Према њеним ријечима, у Београду студира око 120.000 младих, више од половине их је из унутрашњости, а око 50.000 из Београда.

Обрадовићева је навела да се Студентској поликлиници дневно јави од 100 до 150 студената на преглед, а да има и око 50 позива у вези са респираторном инфекцијом.

Она је истакла да извјестан број студената не зна гдје се заразио, а многи су се заразили на прославама и окупљањима.

Коментари 0
Повезане вијести
Кина укида 12.000 смјерова на факултетима: Вјештачка интелигенција збрисала традиционалне дипломе Кина укида 12.000 смјерова на факултетима: Вјештачка интелигенција збрисала традиционалне ...
Часном појасу Пресвете Богородице у Београду се поклонило више од 1,1 милион људи Часном појасу Пресвете Богородице у Београду се поклонило више од 1,1 милион људи
Сутра испраћај Часног појаса Пресвете Богородице Сутра испраћај Часног појаса Пресвете Богородице
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    6h 25m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    6h 11m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    7h 32m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    4h 48m
    1
  • Позовимо 17185 за Александру Илић
    9h 53m
    0