Без Срба нема ни сједнице ни буџета БиХ за ову годину

27.07.2021. 09:29
0
ИЗВОР: BN TV

Представнички дом Парламентарне скупштине БиХ данас би требао одржати сједницу на којој би требао бити разматран приједлог Закона о буџету институција и међународних обавеза БиХ за 2021. годину.

Представници из Републике Српске јуче су најавили како неће учествовати у раду институција БиХ. Уколико најаву реализују, сједница неће моћи бити одржана.

Комисија за финансије и буџет Представничког дома подржала је предложени буџет у другој комисијској фази, са пет прихваћених амандмана.

На дневном реду је и приједлог Закона о измјенама и допуни Закона о акцизама у БиХ, чији је циљ изједначити настанак обавезе плаћања акцизе за пореске обвезнике који прометују духанске производе с пореским обвезницима који прометују друге акцизне производе.

Коментари 0
Повезане вијести
Алексић: У припреми тужба, стигле анализе из Српске Алексић: У припреми тужба, стигле анализе из Српске
Рођено 26 беба у Српској Рођено 26 беба у Српској
У Српској рођене 23 бебе У Српској рођене 23 бебе
Најчитаније
  • Сарајево, град који је убио љубав...
    12h 11m
    16
  • Годишњица смрти сарајевских Ромеа и Јулије
    12h 11m
    27
  • Сјајни резултати основаца из Источног Сарајева на републичком такмичењу из математике
    23h 37m
    0
  • Годишњица смрти Добрице Ћосића
    11h 54m
    0
  • Преминуо мушкарац који је убио пуницу и тешко ранио супругу
    3h 34m
    0