Билећко језеро пуно капиталаца

21.07.2020. 10:29
0
ИЗВОР: Srpska.info

Билећанину Александру Денди пошло је за руком да у једном дану из Билећког језера извади десет сомова.

Александар каже да је укупна тежина сомова, које је уловио у понедјељак, била преко 70 килограма, те да је четири вратио у језеро да још расту.

Овај младић, који је први пут рибу уловио са пет година, богати улов доживио је као симболичну честитку новоизабраном предсједнику Спортско-риболовног друштва из Билеће Спасу Капору, за кога сматра да је дао велики допринос на очувању рибљег фонда и промоцију риболова на Билећком језеру.

Слика

Александар је раније успио из Билећког језера извући сома капиталца тешког чак 70 килограма.

Он наводи да захваљујући ентузијастима из Билеће, Требиња и Никшића језеро постаје најпожељнија дестинација за лов “капиталаца”и додаје да су у посљедње двије године интезивиране активности рибочуварских служби из ових градова на очувању рибљег фонда.

У овом језеру крију се и капитални шарани, амури, калфорнијске пастрмке, а богато је и смуђом и бијелом рибом.

Коментари 0
Повезане вијести
Отворена риболовна сезона на Биоштици и Каљини Отворена риболовна сезона на Биоштици и Каљини
Требињац уловио смуђа тешког девет килограма Требињац уловио смуђа тешког девет килограма
Гачанин упецао капиталца: Ово је највећа пастрмка икада упецана на Клињу Гачанин упецао капиталца: Ово је највећа пастрмка икада упецана на Клињу
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    10h 4m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    17h 39m
    4
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    7h 32m
    0
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    17h 15m
    1
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    16h 23m
    0