Богдан Богдановић против Италије ушао у историју

04.09.2019. 21:54
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Репрезентативац Србије Богдан Богдановић се партијом против Италије уписао у историју свјетске кошарке.

Kошаркаш Сакраменто Kингса је водио национални тим Србије до треће побједе у групној фази Свјетског купа у Kини.

Богдановић је на паркету провео 36 минута, убацио је 31 поен, по пет асистенција и украдених лопти, као и четири скока. Тим учинком је Богдановић постао први играч од 1994. године који је на смотри најбољих свјетских националних кошаркашких тимова забиљежио бар 30 поена и по пет "рецки" у некој од статистичких колона.

Богдановић је лидер у досадашњем току Свјетског купа, на три утакмице је просјечно биљежио 24 поена, уз преко 60 одсто успјешности у шуту из игре и шуту за три поена.

 

Он просјечно биљежи и нешто више од четири асистенције, три скока и двије украдене лопте по мечу.

Коментари 0
Повезане вијести
Велики српски пjесник, сликар, приповједач и драмски писац Ђура Јакшић Велики српски пjесник, сликар, приповједач и драмски писац Ђура Јакшић
Како је изгледала прва филмска пројекција? Како је изгледала прва филмска пројекција?
Јован Петровић Курсула: Симбол борбе за правду и слободу Јован Петровић Курсула: Симбол борбе за правду и слободу
Најчитаније
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за пензионере од јануара 2026. године
    22h 42m
    2
  • Забрана посјета у Болници "Србија" због погоршања епидемиолошке ситуације
    23h 51m
    0
  • Паљанин ухапшен због наношења тјелесних повреда
    3h 42m
    1
  • Источни Стари Град: Амбуланти донирани опрема и возило
    17h 7m
    2
  • Источно Ново Сарајево: Обавезно истицање заставе за новогодишње празнике и Дан Републике
    15h 41m
    3