Богдановић неће на дресу носити своје презиме већ српску ријеч

20.07.2020. 09:23
1
ИЗВОР: nezavisne.com

Кошаркаш Сакраменто Кингса Богдан Богдановић у наставку НБА сезоне на дресу неће носити своје презиме.

Како преносе амерички медији, некадашњи играч Партизана и Фенербахчеа је одлучио да на дресу носи ријеч "Слобода" и то на српском језику.

- Богдан ће носити 'Слобода' као своју друштвено праведну поруку на дресу. То значи слобода на српском језику. Очекује се да ће више од десет играча имати поруке социјалне правде на различитим језицима - написао је Марк Спирс.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Tirke 20.07.2020. 14:23
    Sloboda od koga?
Повезане вијести
"Дрим тим" се спрема за Србију, Богдановић прећутао запаљиве изјаве "Дрим тим" се спрема за Србију, Богдановић прећутао запаљиве изјаве
Јокић одличан, деби Мицића, Богдановић скроман Јокић одличан, деби Мицића, Богдановић скроман
Богдан Богдановић изабран у идеални тим Мундобаскета Богдан Богдановић изабран у идеални тим Мундобаскета
Најчитаније
  • Рагиб Халиловић – Херој са Грбавице
    7h 26m
    11
  • Сарајево, град који је убио љубав...
    21h 41m
    8
  • Како је страдао митрополит Петар Зимоњић
    6h 33m
    8
  • Паљанка Маја Фуртула за четири године школовања није имала ниједан изостанак са наставе
    8h 14m
    2
  • Епископ Николај Велимировић на данашњи дан проглашен светим
    7h 11m
    1