Болница у Фочи добила први топли креветац за рано рођене бебе

09.10.2019. 13:18
0
ИЗВОР: СРНА

Универзитетска болница Фоча добила је данас топли кревет за рано рођене бебе, поклон Компаније "Кока-Кола" и Природне воде "Олимпија", као и комплете одјеће за бебе, укупне вриједности око 10.000 КМ.
Помоћ фочанској болници уручена је у оквиру "Кока-Колине" и "Олимпијине" акције "Подржимо живот беба рођених прије 37. седмице".

Начелник Центра за мајку и дијете Универзитетске болнице Фоча Биљана Милинковић истакла је да ће креветић омогућити бебама које на свијет долазе раније да лакше преброде прелазак из инкубатора у спољну средину, односно адекватније одржавање виталних функција.

-Искрено захваљујем Компанији `Кока-Кола` и надам се да ће и убудуће имати разумијевања за најосјетљивији дио популације - рекла је Милинковићева.

Педијатар неонатолог Центра за мајку и дијете Татјана Гавриловић Елез истакла је да је ово први топли креветић у њиховој интензивној њези и да до сада нису имали ову изузетно важну опрему.

Она је навела да тренутно у инкубатору на кисеонику имају једну бебу која је рођена прије 36. недјеље, тјелесне масе 1.300 грама.

-Када јој искључимо кисеоник ставићемо је у топли креветић који има функцију да одржава адекватну тјелесну температуру новорођенчета, јер код новорођенчади тјелесна температура није увијек стабилна - објаснила је Елезова.

Директор Универзитетске болнице Фоча Радмил Марић истакао је да је "Кока-Колина" донација лијеп примјер друштвено одговорног понашања.

-Надамо се да је ово само почетак нечега, што ће се у будућности наставити и да ће та компанија и остале друштвено одговорне компаније у БиХ и даље помагати рад болница - рекао је Марић.

Регионални руководилац продаје Компаније "Кока-Кола ХБЦ БиХ" Марко Баровић рекао је да је пројекат помоћи покренут у години када "Кока-Кола" обиљежава 50 година од почетак дистрибуције и рада на овим просторима.

-Поносни смо на чињеницу да смо у могућности да помогнемо Центру за мајку и дијете Универзитетске болнице Фоча. Вјерујемо да ћемо овом опремом олакшати рад болничком особљу, а нашим маленим херојима помоћи да начине прве кораке у свом животу - рекао је Баровић.

"Кока-Колина" кћерка фирма "Олимпија" овакву помоћ уручила је и болницама у Тузли, Сарајеву, Мостару и Бањалуци.

Коментари 0
Повезане вијести
Ходочашћем од Фоче до Придворице одали част Светом кнезу Лазару и придворичким мученицима Ходочашћем од Фоче до Придворице одали част Светом кнезу Лазару и придворичким мученицима
Радник из Фоче погинуо у Изгорима код Гацка Радник из Фоче погинуо у Изгорима код Гацка
У удесу на путу Фоча-Устиколина смртно страдало једно лице У удесу на путу Фоча-Устиколина смртно страдало једно лице
Најчитаније
  • Када је планирано отварање Лидлових продавница у БиХ?
    20h 42m
    0
  • Пале: Наредних дана потрага за крдом јелена који уништавају усјеве
    12h 37m
    6
  • Романијска Лазарица – права небесница
    22h 10m
    0
  • Пријеко потребан дневни центар за дјецу са потешкоћама у развоју
    12h 43m
    0
  • Свеепархијски сабор у спомен на свештеномученике дабробосанске 19. јула у Биљешеву код Какња
    22h 0m
    0