Божовић: Јавност заслужује потпуне и јасне одговоре о томе шта се догодило на Палама

13.07.2026. 20:23
4
ИЗВОР: katera.news

Члан Предсједништва СДС-а и начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић рекао је да јавност заслужује потпуне одговоре о дешавањима у вези са инцидентом на Палама и да се све околности морају до краја расвијетлити.

Он је на свом налогу на друштвеној мрежи „Икс“ навео да су до сада објављена штура образложења и саопштења која немају ни почетка ни краја, а у којима нема јасне осуде примјене силе.

- Подсјећам да је прво саопштење МУП-а било да није било прекорачења овлашћења нити прекомјерне употребе силе. Међутим, свједочења оштећених становника говоре другачије и зато је неопходно да се све околности овог догађаја до краја расвијетле. Потом су дошли неки људи на Пале, услиједиле су смјене, почело је пребацивање одговорности и тврдње да опозиција прави политичку причу, те да је начелник општине требало нешто да зна - навео је Божовић у објави.

Према његовим ријечима, умјесто пребацивања одговорности, јавност заслужује потпуне и јасне одговоре о томе шта се догодило, ко је донио одлуке и да ли је све урађено у складу са законом.

- Полиција Републике Српске није приватна и мора да служи свима, а никако за страначке обрачуне - истакао је он.

Божовић је пружио подршку Дејану Којићу, начелнику Пала, зато што је стао уз свој народ и затражио одговоре.

Чекамо налаз унутрашње контроле - навео је Божовић у објави.


 

 

 

Коментари 4
  • Generic placeholder image
    Davidovic 14.07.2026. 14:18
    Na diraj te Aca Stanišića
  • Generic placeholder image
    Rade 13.07.2026. 20:35
    Zar verujete u unutrašnje kontrole?
    Sve kontrole u Republici Srpskoj, pa i ta, su pod kontrolom režima .
  • Generic placeholder image
    Šoja 13.07.2026. 20:33
    Ovo je početak kraja SNSD na sarajevsko romanijskoj regiji, njima treba zadati udarac od kojeg se nikad nece oporaviti , odavde su samo pljackali i krali a sve u B.luku i Laktase odvozili , nama da nema Sarajeva i bosnjaka s kojim nas Dodig zavadja ovdje bi šišarike svi mi jeli , treba im u kraj stati i vratiti SDS , nadam se da ce narod sad pameti doci ili da se iseljavamo i odavde , da krenemo u novu egzodus , s njima nema napretka ni ajra
  • Generic placeholder image
    To je tako 13.07.2026. 20:32
    Tako vam je Paljani, kada vam je Acika lider. Sami smo birali.
Повезане вијести
Биатлон трка улицама Пала 15. августа Биатлон трка улицама Пала 15. августа
Обиљежавање 28 година од убиства Срђана Кнежевића Обиљежавање 28 година од убиства Срђана Кнежевића
Други велики квиз на отвореном у Палама 25. августа Други велики квиз на отвореном у Палама 25. августа
Најчитаније
  • На данашњи дан 1929. умро Арчибалд Рајс - велики пријатељ Србије
    15h 22m
    3
  • Шјор Алекса, учитељ великог формата
    6h 4m
    2
  • Одржан први средњовјековни фестивал „Витезови Тврдимића“
    12h 30m
    0
  • Концерт Слобе Радановића 29. августа у Палама
    13h 23m
    0
  • Данас Света Петка Трнова
    15h 17m
    0