Божовић: На допис о приоритетним пројектима у Источној Илиџи никада нисмо добили одговор

17.04.2025. 12:07
0
ИЗВОР: katera.news

Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић одговорио је на тврдње шефа Клуба одборника СНСД-а у Скупштини ове општине Небојше Шешлија да је „одбио милион КМ од предсједника Републике Српске Милорада Додика“.

Како Божовић истиче, вјеровао је да је Шешлију искуство са локалних избора 2020. и 2024. године научило да сплетке, неистине и обмане нису пут који води до побједе, те да ће своју каријеру градити на истини.

Ипак, како додаје, Шешлија је наставио по старом.

- Дужан сам да Вас, и себе ради, а и због шире јавности, демантујем у тврдњама да смо одбили милион КМ од предсједника Додика. На допис који смо предсједнику Републике Српске Милораду Додику послали у фебруару мјесецу, а тиче се приоритетних пројеката у Источној Илиџи, никада нисмо добили одговор. О томе да се милиони из Буџета Републике Српске не дијеле у кафанском маниру, уз бахато “даћу ти ЈА милион” са Вама не бих полемисао – написао је Божовић на свом званичном Фејсбук налогу, уз фотографију дописа.

  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: Фејсбук/ Маринко Божовић

Божовић је Шешлији поручио да се не бави јефтиним политиканством, него да се побрине за Болницу Србија“, чији је директoр.

- Побрините се за Болницу Србија која свакога дана испраћа љекаре пут Федерације и Европе, а опстаје захваљујући здравственим радницима - ентузијастима!  Да у здрављу дочекате празник Христовог васкрсења и да будемо бољи сви заједно – навео је он.

Подсјећамо, Небојша Шешлије је раније данас за Срну изјавио да је предсједник Републике Српске Милорад Додик понудио милион КМ за изградњу вртића у Источној Илиџи, те да је та помоћ од руководства ове локалне заједнице одбијена.

Коментари 0
Повезане вијести
Божовић: Разлика у платама у ФБиХ и Српској годинама усмјерава тренд одласка љекара и медицинског особља Божовић: Разлика у платама у ФБиХ и Српској годинама усмјерава тренд одласка љекара и меди...
Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу
Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    22h 58m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    16h 57m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    15h 3m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    23h 54m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    12h 35m
    0