Божовић: Око Додика су климоглавци, за стање у Српској одговорна и академска заједница која годинама ћути

18.02.2025. 08:59
3
ИЗВОР: rtvbn.com

- Предсједник Републике Српске Милорад Додик окружио се људима који само климају главом, не знајући ништа да раде, нити да се супротставе другачијим мишљењем. Додикови послушници гурају главу у пијесак покушавајући да се склоне од одговорности, а вријеме, када ће положити рачуне становницима Републике Српске, врло брзо долази - рекао је гостујући у рубрици “Без увијања” Јутарњаг програма БН телевзије начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић (СДС).

Ова лоша времена су направили људи који воде Републику Српску двадесет година у континиутету, каже Божовић, а тако не би било да се на одговоран начин управљало буџетским новцем у свим министарствима.

- Долазимо у ситуацију да ће у наредном временском периоду свима недостајати новца у Републици Српској, изузев институцији предсједника, јер сва она давања која су везана за буџет Републике Српске ће сигурно да касне - рекао је Божовић и нагласио да Република Српска не смије да зависи од једног појединца – рекао је он.

- Да би успјели да изађемо из зачараног круга треба да урадимо оно што је до нас, а то је да на мјестима на којима радимо и живимо допринесемо максимално да буде боље - рекао је Божовић.

Како каже, вријеме када ће се положити рачуни долазе врло брзо.

- Вријеме када ће положити рачуне свим становницима Репулике Српске врло брзо долази и треба да буду свјесни да за оно што су радили положиће рачуне народу у Републици Српској зато што долазимо у ситуацију која је неиздржива – навео је он.

Божовић је одговорио и на питање шта би се затекло када би се сва јавна предузећа прочешљала онако као би требало.

- Не може неко данас, послије 20 година, да позива сад ћемо ми пречешљати шта се дешава у јавним предузећима, конкретно у “Шумама”…..Гдје је одговорност? Ко је управљао тим јавним предузећима, ко је управљао Шумским газдинствима, које управљао “Путевима”, које управљао Електропривредом – рекао је Божовић.

Одговорност за лоше стање у Републици Српској, каже Божовић, сноси и њена академска заједницакоја годинама ћути.

- Академска заједница у Републици Српској је много одговорана за стање у којем се налазимо. Она годинама ћути. То је нешто што треба да буде велики упитник изнад њихових глава, оних који треба да дају одговоре зашто нам је економија овако лоша, зашто нам пропадају јавна предузећа, зашто је лош систем образовања, здравствени сектор, зашто смо по питању морала срозани, зашто се у цијелој БиХ дешавају убиства, зашто се основци у основним школама сусрећу са наркотицима. То су проблеми са којим  се сваки становник Републике Српске сусреће, неко прије, неко касније - каже Божовић

Нагласио је да Република Српска има Уставом и Законом прописане механизме како треба да се штити од неодговорних.

- Република Српска само треба човјека који је бескомпромисни борац за Републику Српску, који је воли и своју будућност веже за њу, као и ону политичку организацију која је спремна да око себе окупи све њене незадовољне становнике без обзира из које политичке партије долазили . закључио је Божовић.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Golub 19.02.2025. 13:44
    PDP je najgore zlo koje je zadesilo ovaj narod. Uhljebi i lopovi.
  • Generic placeholder image
    PDP Istočna Ilidza 18.02.2025. 10:21
    Puna podrška načelniku , kao sto je bila zadnjih 15 godina !
  • Generic placeholder image
    PDP Istočna Ilidza 18.02.2025. 10:21
    Puna podrška načelniku , kao sto je bila zadnjih 15 godina !
Повезане вијести
Божовић: Разлика у платама у ФБиХ и Српској годинама усмјерава тренд одласка љекара и медицинског особља Божовић: Разлика у платама у ФБиХ и Српској годинама усмјерава тренд одласка љекара и меди...
Рођено 25 беба у Српској Рођено 25 беба у Српској
Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу
Најчитаније
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    1h 21m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    6h 22m
    2
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    5h 26m
    0
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    7h 24m
    0
  • Источна Илиџа: Из магацина бензинске пумпе у више наврата отуђено 850 кутија цигарета
    5h 38m
    0