Супермаркети у Великој Британији користе картонске слике воћа, поврћа и других намирница како би попунили празнине на полицама због проблема с снабдијевањем, пише "Гвардијан".
Теско је почео користити слике шпаргле, мркве, наранџе и грожђа што је изазвало исмијавање на друштвеним мрежама.
- Мммм, укусне фотографије шпаргле - написао је један корисник Твитера.
Други се ругао превеликим сликама, преноси портал "Индекс".
- Свиђа ми се што шпаргле нарасту до ове величине у Великој Британији. То је до наше климе, сигуран сам - пише.
Купци су уочили лажне мркве у Факенхаму, картонске шпаргле у Лондону, слике наранџи и грожђа у Милтон Кејнесу и 2D боце с течношћу за прање у Кембриџу.
Све се то догађа због недостатка радника што доводи до ниске доступности неких артикала у супермаркетима.
Брyан Робертс, аналитичар малопродаје у Шопфлор Инсајту, рекао је да је тек у посљедњих годину дана почео примјећивати картонске изрезе свјежих производа, али је рекао да су сличне тактике већ неко вријеме у примјени.
- То је постало сасвим уобичајено. Није то само због несташице, већ зато што су многе веће трговине сада једноставно превелике - каже.
Рекао је да се ради о тек једној у низу тактика које се користе за попуњавање простора.
Теско тврди да кориштење слика воћа и поврћа није повезано с недавним проблемима у ланцу снабдијевању.
Супермаркети и произвођачи смањили су асортиман различитих врста тјестенине, кафе или чајева које продају како би олакшали проток робе.
Неки гломазни и не баш исплативи артикли, попут флашираних газираних пића и воде, такође су гурнути према доље на листи приоритета испоруке због недостатка возача, што значи да би на полицама могло бити веће празнине него иначе.
Раст интернет куповине у међувремену је довео до тога да многи супермаркети више нису складиштили непрехрамбене артикле попут телевизора, CD-а или кухала за воду, што су некад чинили, остављајући празан простор који многи нису успјели напунити алтернативним производима.
Фото: Твитер
Картонски изрези скупих предмета као што су детерџенти, протеински прашци и алкохолна пића попут џина такође се понекад користе за спречавање крађе у продавницама.
Слике артикала стављају се на полице како би се означила доступност, а купци добију стварни производ на каси.