Број погинулих у Албанији расте, страхује се од нових земљотреса

26.11.2019. 08:58
0
ИЗВОР: СРНА

Најмање шесторо људи погинуло је у земљотресу јачине 6,4 степена по Рихтеровој скали који је погодио околину града Драч у Албанији, саопштено је из албанског Министарства одбране.

Портпарол Министарства саопштила је да су тијела још двоје људи извучена из рушевина зграде у Драчу, гдје је раније погинула још једна особа.

Осим троје погинулих у Драчу, двоје људи је погинуло у Тумани, а једна у Курбину.

Албански министар здравља Огерта Манастирлиу изјавила је да је у земљотресу повријеђено око 300 људи.

Из Министарства одбране раније је саопштено да је погинуло четворо људи.

Предсједник Албанија Иљир Мета изјавио је да је ситуација "веома драматична" и да се улажу сви могући напори како би се људи извукли из рушевина, јавио је АП.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Земљотрес од 6,1 степени у Турској – зграде срушене, људи под рушевинама Земљотрес од 6,1 степени у Турској – зграде срушене, људи под рушевинама
Земљотрес у Херцеговини Земљотрес у Херцеговини
Нови снажан земљотрес на Камчатки Нови снажан земљотрес на Камчатки
Најчитаније
  • Смртно страдало лице у Сокоцу
    6h 24m
    0
  • Заборављени коријени: Манастир Ступље - Челинац (ВИДЕО)
    2h 36m
    0
  • Диана Будисављевић - Српски анђео
    13h 4m
    0
  • Двогодишња дјевојчица пала са терасе
    11h 1m
    0
  • Представници Општине Источна Илиџа на обиљежавању крсне славе општине Пантелеј (ФОТО)
    7h 21m
    0