Цијена гаса остаје готово идентична за Српску

23.05.2023. 21:38
0
ИЗВОР: srna.rs

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да му је предсједник Руске Федерације Владимир Путин рекао да цијена гаса остаје готово идентична за Српску.

Додик је навео да је сада термин када цијену гаса треба дефинисати до почетка наредне године, те да остаје повољна, са неким малим повећањима.

- То повећање није везано за цијену овдје, него за транзит који је сложен, такав какав јесте - рекао је Додик и оцијенио да ће, свакако, бити оних, попут БН ТВ, који ће то напасти.

Он је истакао да је веома захвалан Путину за информација које је пренио са становишта могућности да се настави сарадња у привредном и сваком другом смислу.

- Нема застоја ни на једном раније планираном пројекту - рекао је Додик за РТРС.

Када је ријеч о културној, образовној сарадњи, Путина је информисао да се интензивно наставља градња руско-српског православног центра у Бањалуци.

- То је нешто што је важно и за њега, сваки пут смо о томе разговарали - додао је Додик.

Коментари 0
Повезане вијести
Ускоро почетак рада погона за прераду кромпира у Рогатици Ускоро почетак рада погона за прераду кромпира у Рогатици
Почела исплата пензија у Српској Почела исплата пензија у Српској
Трамп Млађи завршио посјету Бањалуци Трамп Млађи завршио посјету Бањалуци
Најчитаније
  • Догодине у Призрену
    23h 25m
    12
  • Пожар захватио ауто-сервис и породичну кућу у Источном Сарајеву
    6h 12m
    0
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    20h 10m
    0
  • Источно Сарајево: Угашен пожар, нема повријеђених
    4h 3m
    0
  • Пале: Одлука о избору кандидата за додјелу сјеменских пакета
    21h 55m
    0