Цијене горива у Српској ће мировати за празнике

23.12.2021. 14:11
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Цијене горива на пумпама у Српској су и даље у благом паду, али у наредном периоду се очекује стагнација цијена, потврдио је за "Независне новине" Драган Тришић, предсједник Групације за промет нафтом и нафтним дериватима Привредне коморе Републике.

- У наредном периоду можемо очекивати стабилне цијене, односно задржаће се овај ниво цијена које имамо у Републици Српској, бар што се тиче надолазећих празника - казао је Тришић.

Како је рекао, садашње цијене се крећу у просјеку БМБ95 2,21 - 2,30 КМ/литри и дизел ЕД5 2,07 - 2,29 КМ/литри, док су цијене ТНГ-а и даље 1,49 - 1,56 КМ/литри, зависно од регије и дистрибутера.

Како је за "Независне новине" рекао Никола Грбић, предсједник Удружења превозника за међународни и унутрашњи транспорт РС, сваки пфениг појефтињења је од користи превозницима. 

- Заустављен раст цијена горива на пумпама широм Српске је јако значајан и за превознике, али и за грађане - казао је Грбић и истиче да смо свједоци да су цијене горива у претходним мјесецима стално расле, али цијене превоза се нису мијењале. 

- Ми цијене превоза нисмо дизали ни за један пфениг уназад пет или шест година, чак су и пале за неке дестинације - казао је Грбић и истиче да има најава да ће оне додатно да падају у наредном периоду.  Да је заустављени раст цијена горива значајан за потрошаче сматра и Муриса Марић, извршни директор Удружења грађана ДОН Приједор.

- Наравно да је јако битно да падају цијене горива свим људима јер знамо да је оно главни покретач свега, тако да је сваки пфениг јефтиније гориво спас за саме потрошаче - казала је Марићева за "Независне новине".

Истиче да ниже цијене горива неће утицати на појефтињење основних животних намирница.

"Иако цијене горива падају, неће се десити да дође до појефтињења основних животних намирница - казала је Марићева и истакла да је то сигурно апсурд у свему.

- Међутим, сигурно је да смо задовољни што се зауставио раст цијена и ако у наредном периоду дође до значајнијег пада биће то на велико задовољство грађана - закључила је Марићева.

Коментари 0
Повезане вијести
Божовић: Мало ће галамити и пријетити, а послије ће бити „појела маца“ Божовић: Мало ће галамити и пријетити, а послије ће бити „појела маца“
Српска богатија за 32 бебе Српска богатија за 32 бебе
Суша узима данак пољопривредницима широм Српске Суша узима данак пољопривредницима широм Српске
Најчитаније
  • Прича о страдању легендарног генерала Драже Михаиловића
    15h 29m
    25
  • Данас промоција књиге „Опсада и одбрана Илиџе“ Неђељка Прстојевића
    13h 38m
    11
  • Сокочанин ухапшен након што је пуцао из пушке
    14h 31m
    3
  • Свеепархијски сабор у спомен на свештеномученике дабробосанске 19. јула у Биљешеву код Какња
    15h 3m
    0
  • Прошло је 107 година од убиства руске царске породице Романов
    15h 19m
    0