Цијене нафте у благом паду

22.08.2023. 18:08
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Цијене нафте на свјетском тржишту данас су у благом паду пошто инвеститори и даље обраћају пажњу на економске проблеме Кине, што утиче на потражњу за овим енергентом.

У Лондону је цијена сирове нафте "брент" из Сјеверног мора мања за 26 центи и сада износи 84,20 долара по барелу, док је у Њујорку цијена свијетле сирове нафте пала за 24 цента на 79,88 долара по барелу.

Аналитичари наводе да ће дешавања у Кини утицати на потражњу нафте до краја године. Будући да је кинеска привреда друга по јачини на свијету, њена слабија економска активност изазива превирања на тржиштима.

- Економски проблеми Кине одређиваће ове године цијену нафте, посебно због тога што све указује на то да Пекинг избјегава да одреди већи фискални стимуланс за своју привреду - наводи се у анализи тржишта коју је спровела групација "Евроазија".

 

Коментари 0
Повезане вијести
Раст цијена нафте за више од два одсто Раст цијена нафте за више од два одсто
Цијена нафте порасла за готово три одсто Цијена нафте порасла за готово три одсто
Цијене нафте поново порасле Цијене нафте поново порасле
Најчитаније
  • Сјећање на мајора Вука Чвору: Десет година од смрти
    22h 1m
    13
  • Навршило се 108 година од смрти Гаврила Принципа
    6h 59m
    0
  • У судару се просуло 20 тона италијанског вина
    18h 37m
    0
  • Нерадни дани у Српској 1, 2. и 9. мај
    5h 33m
    0
  • "Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашећи господу".
    6h 53m
    0