Цијене нафте у паду

06.08.2019. 08:51
0
ИЗВОР: СРНА

Цијене нафте данас су у паду усљед забринутости за глобални привредни раст након што је амерички предсједник Доналд Трамп прошле седмице запријетио Кини са новим царинама, што би могло довести до ограничења увоза сирове нафте у ова два највећа свјетска потрошача црног злата.

У Лондону је цијена сирове нафте "брент" из Сјеверног мора мања за 1,31 долар и сада је 60,58 долара по барелу. 

У Њујорку је цијена свјетле сирове нафте пала за 87 центи и сада износи 54,79 долара по барелу. 

"Ескалација трговинских мјера само доприноси јачању забринутости због глобалног привредног раста и тиме утиче и на пораст потражње за нафтом. Међутим, долази и до проблема са испоруком што утиче на цијену нафте", наводи аналитичар тржишта Хари Чилингаријан из "БНП Парибаса" у Лондону.

Коментари 0
Повезане вијести
Барел нафте први пут од 2. марта испод 76 долара Барел нафте први пут од 2. марта испод 76 долара
Цијена нафте испод 78 долара Цијена нафте испод 78 долара
Цијене нафте пале на тромјесечни минимум усљед изгледног споразума Америке и Ирана Цијене нафте пале на тромјесечни минимум усљед изгледног споразума Америке и Ирана
Најчитаније
  • Програм манифестације „4. август – да се не заборави“
    19h 30m
    0
  • Анкета: Да ли подржавате одржавање протеста у Палама?
    15h 39m
    14
  • „Корана ко рана“ - Свједочанство Ђорђа Шевића (ОДЛОМАК)
    14h 20m
    2
  • Жену ударио гром, хеликоптером пребачена у болницу
    17h 52m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    18h 20m
    0