Цијене нафте у паду

03.11.2022. 19:57
0
ИЗВОР: srna.rs

Цијена нафте на свјетском тржишту данас је пала за око један одсто пошто је Кина остала при својој политици нулте толеранције према ковиду 19.

Додатни узрок за пад цијене нафте и повећање каматне стопе у САД, што је довело до раста вриједности долара и изазвало бојазан од глобалне рецесије која би утицала на потражњу за горивом.

У Лондону је цијена сирове нафте "брент" мања за 1,03 долара и сада је 95,13 долара по барелу. У Њујорку је цијена свијетле сирове нафте пала за 1,34 долара и износи 88,66 долара по барелу.

Обје врсте нафте јуче су оствариле раст већи од долара усљед новог пада залиха сирове нафте у САД, иако су Савезне резерве повећале каматну стопу за 75 базних поена, а гувернер Централне банке Џером Пауел је изјавио да је превише рано разматрати паузурање раста каматне стопе.

Због тога је дошло до раста долара у односу на друге валуте чиме се смањује потражња за нафтом, јер је тиме много скупља за купце који користе други новац. 

Коментари 0
Повезане вијести
Ормуски мореуз поново тресе тржиште: Нафта све скупља Ормуски мореуз поново тресе тржиште: Нафта све скупља
Цијена "брента" премашила 85 долара Цијена "брента" премашила 85 долара
Барел нафте први пут од 2. марта испод 76 долара Барел нафте први пут од 2. марта испод 76 долара
Најчитаније
  • Како је нестао древни српски Дубровник
    12h 57m
    39
  • Заборављени коријени: Манастир Ступље - Челинац (ВИДЕО)
    1h 43m
    0
  • Диана Будисављевић - Српски анђео
    1h 42m
    0
  • Видовић: Jеднократна помоћ пензионерима до краја августа
    22h 32m
    3
  • Прослављена слава Цркве Преображења Господњег у Пофалићима
    20h 26m
    0