ЦИК одузео мандат Милораду Додику

06.08.2025. 10:22
11
ИЗВОР: nezavisne.com

Централна изборна комисија БиХ донијела је одлуку о престанку мандата Милорада Додика, предсједника Републике Српске.

Ова одлука ЦИК-а услиједила је након што је Апелационо одјељење Суда БиХ потврдило првостепену пресуду против Додика којом је осуђен на годину дана затвора и шест година забране обављања јавних функција.

Уочи саме сједнице ЦИК-а, Додик је на друштвеној мрежи "X" написао: "А шта ако одбијем".

Ускоро опширније...

Коментари 11
  • Generic placeholder image
    Buki 07.08.2025. 13:07
    I Poplašen je izabran a stranci ga uz pomoć Mileta sklonili.I šta s tim?
  • Generic placeholder image
    Драго 07.08.2025. 07:26
    Методологија некадашње НДХ.

    Народ изабере ЦИК одузме.

    Свака част.

    Оваква држава не смије да постоји
  • Generic placeholder image
    Брацо 06.08.2025. 19:55
    Фарса невиђених размјера.

    Суд је имао шансу да сачува државу, овако служећи се окупаторским методама праве државни удар.

    С обзиром да Бошњаци не желе да разговарају, једино рјешење је разлаз.



  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 06.08.2025. 18:43
    Alo Miroljube ex Mirso,
    Oni su klali po BiH + naoružavali muslimansku balijsku vojsku , nadam se da će ih Izrael očetkati do poslednjeg
  • Generic placeholder image
    Mirso 06.08.2025. 18:17
    Lune,
    Ti si idiot.Školski primjer.Šegačiš se sa ubistvima djece.
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 06.08.2025. 17:29
    Ne napisah i iransku stoku
  • Generic placeholder image
    excommunicado 06.08.2025. 17:27
    sta ti je zivot,kad je Vestendorp smijenio radikala Poplasena i kad je Esdaun sasjekao SDS u korist Ronhila,dok je ljubio ruke Olbrajtovoj, onda je to bilo demokratski. sad kada je dosao red na njega onda je udar na Republiku Srpsku...Dodik se nikad ne bi docepao vlasti bez direktnog mijesanja stranaca u periodu od 98-06!svi mi znamo troclano cije je ex-bih kolonija i ko su ova nametnuta djubrad iz sva tri naroda!zato kazem i tako je jedino ispravo : disolucija je jedina solucija
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 06.08.2025. 17:23
    Jevreji sada cepaju i šalju alahu ove skotove palestinske što su klali po BiH
  • Generic placeholder image
    Mirso 06.08.2025. 12:12
    Jevreji su najveći stradalnici u onom ratu...sada...ubiju razred djece svaki dan u Gazi.
    I,kakve to veze ima sa temom?
  • Generic placeholder image
    12 06.08.2025. 11:59
    ti znas rusko cveno kopile koliko je jevreja ubijeno?ili kod svog staljina pa prebroj koliko je rusa ubijeno
  • Generic placeholder image
    Rus 06.08.2025. 11:50
    Ti ga vidio da je odnio i kažeš Jevrejska posla. A znaš li ti koliko je Jevreja ubijeno u drugom svjetskom ratu, šta su sve ljudi preživjeli, koju golgotu. I niko ništa ni da spomene njihovo stradanje
Повезане вијести
Којић одговорио Додику: „Поново сте се Пала сјетили у изборној години“ Којић одговорио Додику: „Поново сте се Пала сјетили у изборној години“
За завршетак Саборног храма у Источном Новом Сарајеву биће одобрено три милиона КМ За завршетак Саборног храма у Источном Новом Сарајеву биће одобрено три милиона КМ
Ања Љубојевић поднијела оставку на мјесто потпредсједника НСРС Ања Љубојевић поднијела оставку на мјесто потпредсједника НСРС
Најчитаније
  • Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи
    9h 24m
    0
  • Од пуцња у Сарајеву до Панчева - Како живе потомци браће Гаврила Принципа (ВИДЕО)
    7h 28m
    23
  • Говор владике Николаја на Видовдан 1916. године
    5h 58m
    1
  • Још три дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    9h 38m
    3
  • Мудре ријечи цара Лазара и данас имају посебан значај: “Глава се не полаже у гроб него у темељ” (ВИДЕО)
    9h 28m
    0