Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи

28.06.2026. 08:34
0
ИЗВОР: katera.news

Као један од најзначајнијих српских празника, Видовдан се истовремено и слави и тугује. Од памтивјека, још од Косовског боја, преко Принципа и Сарајевског атентата, Газиместана 1989. прати нас све до данашњих дана. Могло би се рећи да нам је у генима, укоријењен у српско биће и душу.

Зато није чудно нити случајно да га је Војска Републике Српске славила и слави као своју крсну славу већ тридесет година, па и у најтежим временима за вријеме одбрамбено-отаџбинског рата.

У данашњој објави приказујемо дио докумената, новинских чланака и фотографија које одсликавају атмосферу Видовдана 1994. године на Српској Илиџи, као и озбиљност и темељитост војног и општинског рудководства којом се приступало прослави крсне славе Војске Републике Српске.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Преузимање текста или фотографија, без одобрења аутора је строго забрањено!

Коментари 0
Повезане вијести
Вече стендап комедије са Андријом Дабановићем 12. августа у Источном Новом Сарајеву Вече стендап комедије са Андријом Дабановићем 12. августа у Источном Новом Сарајеву
Завршен образовни ТВ серијал "Звуци традиције" Завршен образовни ТВ серијал "Звуци традиције"
Припадници ПУ Источно Сарајево сутра дарују крв Припадници ПУ Источно Сарајево сутра дарују крв
Најчитаније
  • Свирепо убиство српског дјечака Слободана Стојановића
    21h 58m
    18
  • На данашњи дан рођен композитор "Марша на Дрину" Станислав Бинички
    13h 50m
    6
  • Пале: У четвртак хуманитарна свирка за Марка Павловића
    20h 58m
    4
  • Поново доступни ЕМНГ прегледи у Болници „Србија“
    19h 28m
    4
  • Како изгледају "обнове" саобраћајница у источној Српској
    19h 36m
    4