"Чико, ја сам жив, немој да ме убијеш" (ВИДЕО)

05.12.2021. 19:06
0
ИЗВОР: Катера

Радио-телевизија Републике Српске (РТРС) снимила је и недавно премијерно приказала документарно-играни филм аутора Гвоздена Шарца "Чико, ја сам жив, немој да ме убијеш", који говори о злочинима такозване Армије БиХ и ХОС-а над Србима из села трновског села Ледићи.

Филм је у основи прича Драгана Васића, који је као дванаестогодишњак једини преживио масакр у врлетима планине Трескавице који су над српским цивилима из села Ледићи починили припадници муслиманско-хрватских снага такозване Армије БиХ и ХОС-а.

Његово свједочење је непроцјењиво. Иако тешко рањен, видио је ко је пуцао на ненаоружане цивиле - дјецу и жене. Чудом је преживио, а то што је остао у животу дугује непријатељском војнику који га је рањеног одвео у ратну болницу на Игману.

У филму говоре и преживјели Срби из Ледића који су из села кренули ка Српском Сарајеву.

У видео прилогу можете погледати читав документарни филм.

Видео: РТРС

Аутор филма, новинар РТРС-а Гвозден Шарац. На филму су радили сниматељи, продуцент, реализатор и монтажер из ИТЦ-а Источно Сарајево.

Коментари 0
Повезане вијести
Сахрањен Маринко Бјелица, отац који за отаџбину дао трoje дјеце Сахрањен Маринко Бјелица, отац који за отаџбину дао трoje дјеце
Пројекцијама документарних филмова обиљежавање 30 година од егзодуса сарајевских Срба Пројекцијама документарних филмова обиљежавање 30 година од егзодуса сарајевских Срба
Трново: Стипендије за 16 студената Трново: Стипендије за 16 студената
Најчитаније
  • Мајор Листер са Кошара - прича о псу који је чувао српску војску
    9h 33m
    0
  • Живот и смрт владике Варнаве Настића (1914-1964): Епископ који је одбио Павелића
    21h 1m
    4
  • Годишњица рођења непоновљивог Моме Капора
    9h 32m
    3
  • Момо Капор: После љубави
    9h 38m
    3
  • Др Анђела Ристовић нови специјалиста офталмологије Болнице „Србија“
    7h 27m
    0