Цјеловечерњи концерт за грађане Источног Сарајева на шеталишту др Миодраг Лазић

20.07.2021. 14:08
0
ИЗВОР: Катера

Центар за културу и информисање Источна Илиџа ће, сутра, 21. јула, на шеталишту др Миодраг Лазић у Источној Илиџи, са почетком у 20.00 часова, уприличити цјеловечерњи концерт за грађане Источног Сарајева.

Концерт се организује у склопу пројекта Општинске борачке организације „Илиџански борац“ из Источне Илиџе и Удружења пензионисаних припадника Војске и војних ветерана Србије „Нека се херојства наших очева никада не забораве“.

-Овим пројектом предвиђено је упознавање и зближавање дјеце из Ниша и Источне Илиџе, а свакако прилика да се присјетимо нашег доктора Миодрага Лазића, чије име носи шеталиште на којем се налазимо, а који је заувијек повезао ова два града, а и све нас - саопштено је из Ценра за културу и информисање Источна Илиџа.

Грађани Источног Сарајева ће имати прилику да уживају у културно-умјетничком програму на којем ће се представити КУД „Абрашевић“ из Ниша, СКУД „Бошко Вујадин“ и КУД „Братство“ из Источне Илиџе, Етно група Црвен цвијет, гуслар Ђорђе Николић, а својим стиховима вече ће додатно увеличати књижевник Саша Николић.

Чувено Културно-умјетничко друштво „Абрашевић“ основано је прије више од једног вијека, давне 1905. године, које је радило при Вијећу синдиката. Међутим, ово друштво сматрано је не само синдикалним, већ и радничким, па и градским културно-умјетничким друштвом.

Свој највећи сјај и популарност КУД „Абрашевић“ Ниш достиже 80-их и 90-их година, када је постизао највеће успјехе и пропутовао читав свијет.

У саставу друштва функционисале су разноврсне секције, а најдоминантније и најактивније од њих биле су фолклорни ансамбл, музичка и драмска секција, а крајем 80-их и почетком 90-их година при КУД-у „Абрашевић“ Ниш радила је и музичка школа хармонике, као и других инструмената.

Културно-умјетнички програм ће својим стиховима оплеменити и књижевник Саша Николић, који је добитник више награда и одликовања. Осим епске поезије Николић пише и прозу, аутор је једанаест књига, три у прози и осам у епској поезији. Поред епске пише и родољубиву, завичајну и љубавну поезију. Члан је Српског просвјетног и културног друштва „Просвјета“ и Српског књижевног друштва „Завет Видовдану“ из Београда.

Коментари 0
Повезане вијести
Вечерас солистички концерт Душана Ерака у Камерној сали Музичке академије Вечерас солистички концерт Душана Ерака у Камерној сали Музичке академије
Пригодан поклон Општини Источна Илиџа као знак захвалности за помоћ ученицима Пригодан поклон Општини Источна Илиџа као знак захвалности за помоћ ученицима
Програм манифестације "Дани Касиндолског батаљона" Програм манифестације "Дани Касиндолског батаљона"
Најчитаније
  • Валентина Терешкова, текстилна радница и прва жена у свемиру
    19h 7m
    0
  • Нова зграда полиције у Источном Сарајеву најбоља и најопремљенија
    16h 5m
    3
  • Омаж великану, вајару Ђорђу Јовановићу
    3h 40m
    0
  • „Поход на кланац“ - ходочашће и одавање почасти свим палим борцима Касиндолског батаљона
    20h 36m
    0
  • Минић: Пут Фоча-Сарајеву у пуној функцији у року од 30 дана
    14h 3m
    6