Чланови Џију-џицу клуба „Славија“ учествују на Европском првенству у Француској

09.03.2023. 09:30
0
ИЗВОР: katera.news

Европско првенство у џију-џицу за узрасне категорије У16, У18 и У21 одржава се у Француској од сутра до 12. марта.

На овом престижном такмичењу учествоваће 885 такмичара из 27 земаља, а у склопу репрезентације Републике Српске наступаће и три такмичара Џију-џицу клуба Славија“.

У категорији У16 +73кг наступиће Кристијан Петровић, актуелни првак Балкана и освајач бронзане медаље на Свјетском купу у Букурешту 2018. године.

У категорији У16 до 73кг наступиће Урош Бојанић, актуелни првак Балкана и перспективни мушки спортиста Општине Источно Ново Сарајево за 2022. годину.

Трећи репрезентативац из редова Славије је Слободан Ристић који ће се борити у у категорији јуниора до 77кг, најјачој и најмасовнијој категорији на турниру, у конкуренцији од 28 такмичара.

Осим њих, једини судија из БиХ биће тренер и судија Џију-џицу клуба Славија“ Данијел Блажић, који је од стране ЈЈЕУ именован за судију на овом Европском првенству.