Црна Гора укинула ПДВ на хљеб и акцизе на пластику

15.06.2022. 21:50
0
ИЗВОР: srna.rs

Посланици Скупштине Црне Горе усвојили су данас законе којима се укидају порез на додату вриједност /ПДВ/ на хљеб и акцизе на пластику која се користи као амбалажа у индустрији хране и пића.

Приједлог измјена и допуна Закона о ПДВ-у и Приједлог допуне Закона о акцизама подржала су сва 54 присутна посланика.

Првим законом жели се смањити ПДВ на хљеб са садашњих седам одсто на нула одсто да би се допринијело томе да се цијена хљеба, која је почетком године поскупила 30 одсто, смањи, истакнуто је током образлагања овог законског рјешења.

Другим законом жели се укинути акциза на пластику која се користи као амбалажа у индустрији хране и пића, односно акциза која је недавно наметнута домаћим привредним субјектима који се баве производњом воде, млијека и млијечних производа, као и онима који се баве препакивањем одређених производа.

Коментари 0
Повезане вијести
Смирује се ситуација на пожариштима у Црној Гори Смирује се ситуација на пожариштима у Црној Гори
Настављена борба са ватреном стихијом на подручју Улциња Настављена борба са ватреном стихијом на подручју Улциња
Ватра се шири према Зеленици и Каменарима Ватра се шири према Зеленици и Каменарима
Најчитаније
  • Радомир Нешковић – легендарни командант Летеће рогатичке бригаде
    16h 34m
    19
  • Бомбардовање болнице у Касиндолу 1995. године
    1h 4m
    4
  • Данас обиљежавамо Свјетски дан фолклора
    2h 8m
    0
  • Трифковић: Oсмански извори откривају важне странице српске историје
    23h 37m
    0
  • Солистички концерт Огњена Мојовића сутра у Палама
    23h 23m
    0