Црна Гора усвојила Закон о истополним браковима

01.07.2020. 19:26
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Скупштина Црне Горе изгласала је закон о истополним браковима.

За овај акт била су 42 посланика, јављају медији.

У ЛГБТ заједници усвајање овог правног акта дочекали су са радошћу. Кажу да се ради о историјском догађају.

- Усвајањем Закона, који прошле године није имао потребну већину гласова, исписана је нова страница историје црногорског ЛГБТИ покрета и послата је јасна порука да грађанска већина у Црној Гори стоји уз оне који су до данас били обесправљени и невидљиви у очима закона - каже се у сапштењу ЛГБТ Форум.

- Ово је несагледив помак напријед за црногорско друштво, на нарочиту радост цјелокупне ЛГБТ заједнице. Као организација која низ година заговара правно препознавање истополних заједница и као активни учесници Радне групе која је креирала овај Закон, веома смо срећни због оваквог исхода који смо дуго чекали. Сада остаје оно кључно – примјена овог закона у пракси – што је сљедећи велики корак у процесу заштите људских права ЛГБТИ особа - каже се у саопштењу.

Коментари 0
Повезане вијести
Подигнута оптужница против Аце Ђукановића Подигнута оптужница против Аце Ђукановића
Ацо Ђукановић не може на слободу ни за кауцију од пет милиона евра Ацо Ђукановић не може на слободу ни за кауцију од пет милиона евра
Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора
Најчитаније
  • Мајор Листер са Кошара - прича о псу који је чувао српску војску
    10h 57m
    0
  • Живот и смрт владике Варнаве Настића (1914-1964): Епископ који је одбио Павелића
    22h 25m
    4
  • Годишњица рођења непоновљивог Моме Капора
    10h 56m
    3
  • Момо Капор: После љубави
    11h 2m
    3
  • Др Анђела Ристовић нови специјалиста офталмологије Болнице „Србија“
    8h 51m
    0