Дачић: Српска је први национални интерес Србије

22.07.2025. 13:19
13
ИЗВОР: srna.rs

Република Српска је за Србију национални интерес број један, изјавио је министар унутрашњих послова Србије Ивица Дачић.

- Ако /турски предсједник Реџеп Тајип/ Ердоган може да каже да је напад на Сарајево напад на Турску..., па и ми можемо да кажемо да је напад на Бањалуку, напад на Србију. Ми то морамо да бранимо до краја - рекао је Дачић за телевизију Прва.

Он је истакао да је Република Српска настала крвљу српског народа у Републици Српској, а не неким договорима великих сила или неким "Версајским спораузмом".

Дачић, који је и предсједник Социјалистичке партије Србије, навео је да је политика ове странке, коалиционог партнера СНС-а, осим одбране Косова и Метохије и Републике Српске, борба за социјално праведно друштво и борба за Србију.

Када је ријеч о блокадама у Србији, Дачић је позвао све да буду одговорни и не нападају полицију.

Коментари 13
  • Generic placeholder image
    Realista 22.07.2025. 17:09
    Pejakovića ne trpaj u fašistički tor i predstavi se ko srbin,ne laži i ne falsifikuj
  • Generic placeholder image
    Realista 22.07.2025. 15:50
    I ja ću, kao Pejaković, da se živ raspadam jer sijem mržnju među narodom koji je vijekovima živio zajedno.
  • Generic placeholder image
    Realisto 22.07.2025. 15:48
    Možeš li slanine da ti đedo sa tavana skine?
  • Generic placeholder image
    Sa Dinare 22.07.2025. 15:48
    Gledaj ti kako su se ušemili pa sad jedni druge podržavaju. Došao kod seRatora Vulina na banjalučke ćavape, alhohol i kurve. Mamicu vam vašu sve narodnim parama!
  • Generic placeholder image
    Realista 22.07.2025. 15:46
    Dačiću Slobin pačiću...pokušali ste napraviti veliku Srbiju a dobili skraćenu...samo nastavite pa ćete ostati i bez toga
  • Generic placeholder image
    Mirso 22.07.2025. 15:32
    Realista,mamaru ti crnci u sve tri rupe 🖕
  • Generic placeholder image
    Akademski građanin 22.07.2025. 15:27
    Nemoj brate samo ti i tebi slični da nas branite, svaki dan gledam kako branite naš narod na Kosovu i Metohiji. Odbranićemo se nekako i sami a vi svi mislite kako ćete da spremite odbranu pred sudom za višedecenijsku pljačku i izdaju svakog pedlja srpske zemlje!
  • Generic placeholder image
    Gicetina 22.07.2025. 15:19
    Nevolja s političarima je u tome što previše govore, premalo slušaju,uopše ne stižu da misle i naravno kradu!
  • Generic placeholder image
    Grga taksista 22.07.2025. 15:09
    Nikoga vi niste u stanju odbraniti, prodali ste sve što ste mogli. Prodali ste sveto Kosovo, zašto ne biste i Republiku Srpsku!!!
  • Generic placeholder image
    Nataša 22.07.2025. 15:08
    Znači da su se Kosova odrekli, jer inače bi to valjda bio interes broj jedan.
  • Generic placeholder image
    bespuce 22.07.2025. 14:25
    SAMO NEK NAS ONI NE BRANE!!!
  • Generic placeholder image
    Za Anonimno 22.07.2025. 14:17
    Svaka čast na komentaru....
  • Generic placeholder image
    Анонимно 22.07.2025. 14:03
    Да ли неко може обавијестити дотичног да они не бране нас нити су нас некад бранили. Да му није било Републике Српске граница са Федерацијом би му данас не би била на Дрини већ у Земун пољу!
Повезане вијести
Младићи из БиХ иду у затвор јер су наљепнице о Српској залијепили у Хрватској Младићи из БиХ иду у затвор јер су наљепнице о Српској залијепили у Хрватској
Лоше вијести за родитеље - спремање школараца скупље него лани Лоше вијести за родитеље - спремање школараца скупље него лани
Највиша просјечна нето плата исплаћена у јуну 2025. године у подручју вађење руда и камена Највиша просјечна нето плата исплаћена у јуну 2025. године у подручју вађење руда и камена
Најчитаније
  • Помозимо Марку Павловићу са Пала
    5h 12m
    0
  • ЕУ ово месо даје кућним љубимцима, а ми га једемо
    21h 56m
    2
  • Сјећање на смрт шестогодишње Биљане Николић - рана која не зараста
    10h 32m
    3
  • Активан хуманитарни број 1402 за Михаелу Филипић из Шековића!
    9h 0m
    0
  • Идентификовани нападачи на младића са мајицом "Црвене звезде"
    4h 32m
    1