Данас обиљежавање крсне славе „Белих вукова“

14.02.2020. 08:39
0
ИЗВОР: СРНА

Чланови Удружења бораца „Бели вукови“ данас ће на Палама прославити крсну славу Светог мученика Трифуна, парастосом за погинуле припаднике ове јединице, те полагањем вијенаца на Централни споменик погинулим борцима одбрамбено-отаџбинског рата и на споменик команданту ове специјалне јединице Срђану Кнежевићу.

Служење парастоса предвиђено је у 11.00 часова у Храму Успења Пресвете Богородице, полагање вијенаца у 11.45 часова, а ломљење славског колача у 12.15 часова у ресторану „Бит“, најављено је из Удружења бораца „Бели вукови“.

-Од 1996. године припадници ове специјалне јединице Сарајевско-романијског корпуса прослављају крсну славу 14. фебруара, уједно се помоле за погинуле саборце, али и за све остале погинуле борце Војске Републике Српске - наводи се у саопштењу.

Специјална јединица „Бели вукови“, чији је командант био Срђан Кнежевић, формирана је 1993. године.

За ову јединицу први пут се чуло у борбама на Мошевачком брду.

Јединица је добила име по томе што су њени борци остали завијани у мећави на Бјелашници.

Коментари 0
Повезане вијести
Одржано вече српске културе у Палама Одржано вече српске културе у Палама
Донаторско вече за куповину куће породици Данојлић са Пала Донаторско вече за куповину куће породици Данојлић са Пала
Хуманитарна група "Вукови" са Пала покренула акцију за Милију Мумовића Хуманитарна група "Вукови" са Пала покренула акцију за Милију Мумовића
Најчитаније
  • Попис становништва из 1883. године парохија Рогатица, Соколац, Гласинац, Горажда...
    15h 20m
    3
  • Ухапшена лица из Пала, Источног Новог Сарајева и Источне Илиџе
    23h 51m
    4
  • Косовски витез Милош Ћирковић: На згаришту икона Светог Алимпија Столпника
    14h 14m
    4
  • Крај пушења у кафићима и ресторанима у Републици Српској?
    18h 2m
    10
  • На данашњи дан „Црвена звезда“ постала шампион свијета (ВИДЕО)
    14h 3m
    31