Данас облачно са слабим падавинама

01.02.2022. 08:28
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражило је 56 пацијената.

Град уредно снабдијевен питком водом и електричном енергијом.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у току протекла 24 часа рођен је један дјечак.

Љекарску интервенцију затражило је 39 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражио је 15 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице имале су једну интервенција у посљедња 24 часа.

Пале,

Интервенција на гашењу  мањег пожара на депонији смећа у Љубогошти. Интервенисала два ватрогасца са једним возилом, а пожар је угашен.

На дионици магистралног пута Љубогошта-Подроманија, преко Романије, због снијега и леда на коловозу, саобраћај је отежан, док је за теретна возила са приколицом и шлепере обустављен, саопштено је из Ауто-мото савеза Републике Српске.

Због сњежних сметова у прекиду је саобраћај на регионалном путу Улог-Кланци преко превоја Морине.

Саобраћај је отежан и успорен и на правцима Трново-Фоча преко превоја Рогој, Власеница-Хан Пијесак преко превоја Хан Поглед и Фоча-Гацко преко превоја Чемерно.

У нижим предјелима, коловози су претежно мокри и клизави, а на подручју Невесиња треба бити опреза због повремено јаких удара вјетра.

Због бројних одрона и опасности од клизишта, на магистралном путу Брод на Дрини-Гранични прелаз Хум/Шћепан Поље аутомобили саобраћају отежано, док је за теретна возила саобраћај обустављен.

Једном коловозном траком због активираног клизишта саобраћај се одвија дионици магистралног пута Фоча-Горажде, у мјесту Филиповићи, на регионалном правцу Бистрица-Подграб.

Због радова у тунелу "Чељиговићи" измијењен је режим у одвијању саобраћаја на дионици магистралног пута Лапишница - Љубогошта.

Због бројних одрона и опасности од клизишта, на магистралном путу Брод на Дрини - гранични прелаз Хум/Шћепан Поље путничка возила саобраћају отежано, док је за теретна возила саобраћај обустављен.

На граничним прелазима у БиХ нема дужих задржавања.

 У Републици Српској и ФБиХ данас ће преовладавати облачно вријеме са слабим падавинама, вјетровито и са температуром до десет степени Целзијусових.

Јутрос има слабијих падавина, сусњежице и снијега, од централног појаса ка истоку, а на југу претежно суво, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Падавине ће током вечери и ноћи ослабити и престати, уз раслојавање и смањење облачности.

У Херцеговини и западним подручјима дуваће умјерен до јак вјетар, сјеверни и сјевероисточни, а у осталим подручјима слаб до умјерен сјеверни и сјеверозападни, подаци су Федералног хидрометеоролошког завода.

Највиша температура ваздуха биће од један до шест, на југу до десет степени Целзијусових, саопштено је из Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура ваздуха измјерена у 7.00 часова: Чемерно минус четири, Хан Пијесак минус три, Соколац, Калиновик и Мраковица минус два, Гацко минус један, Сарајево, Тузла, Бихаћ, Бугојно и Ливно нула, Бањалука, Бијељина, Фоча, Вишеград, Мркоњић Град, Нови Град, Приједор, Рибник, Србац и Зеница један, Добој два, Требиње, Билећа три, те Мостар пет степени Целзијусових.

На Хан Пијеску јутрос је измјерено 49 центиметара снијега, Сокоцу и Чемерну 31, Калиновику 30 центиметара. 

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра сунчано и врло топло, до 38 степени Сутра сунчано и врло топло, до 38 степени
Слиједи нови топлотни талас, за викенд изнад 40 степени Слиједи нови топлотни талас, за викенд изнад 40 степени
Српска богатија за 27 беба Српска богатија за 27 беба
Најчитаније
  • Тачно 115 ријечи које су промијениле ток историје (ФОТО)
    5h 46m
    13
  • На данашњи дан се српска застава вијорила на Бијелој кући
    1h 39m
    3
  • На данашњи дан нападом Аустроугарске на Србију почео Први свјетски рат
    10h 47m
    0
  • Станишић одговорио Божовићу
    3h 33m
    0
  • Црна Гора: Уводи се право на два дана плаћеног менструалног одсуства мјесечно
    21h 42m
    1