Дани Болнице „Србија“ посвећени мајци и дјетету

14.10.2025. 17:58
0
ИЗВОР: katera.news

Болница „Србија“ већ пети традиционални пут организује манифестацију Дани Болнице „Србија“, која је ове године посвећена мајци и дјетету.

Манифестација се одржава од 4. до 7. новембра.

Радионица за труднице, на којој ће се говорити о трудноћи, порођају и њези новорођенчет, биће организована 4. новембра од 10.00 часова. Предавања ће држати доктори гинеколози и педијатри, акушерка и педијатријска сестра.

На радионици о первазивним развојним поремећајима, који ће се одржати 5. новембра од 16.00 часова, говориће се о конвулзијама и првој помоћи у болничким и ванболничким условима, као и о раним знацима аутизма и коју улогу у дијагностици и лијечењу имају неуропедијатар, психолог, дефектолог и логопед.

Предавање о дијабетесу и хипогликемији планирано је 6. новембра у 16.00 часова. На предавању ће се говорити о исхрани дјеце са дијабетесом, о физичкој активности дјеце обољеле од дијабетеса, практичним савјетима за исхрану и дозирање инсулина, хипогликемији и првој помоћи.

Слика

Како су најавили из Болнице, тема која се ове године издваја је вакцинација и биће тема Симпозијум доктора медицине, који је главни догађај Дана Болнице и одржаће се 7. новембра.

- Тема симпозијума је „Вакцинација-истине и заблуде“, а о самој вакцинацији, истинама и заблудама које су заступљене у нашем друштву говориће стручњаци из ове области.

Овогодишњи Симпозијум окупиће еминентне стручњаке из Републике Српске и региона који ће говорити о вакцинацији, приближити најновија научна сазнања, отклонити недоумице и пружити јасне и стручне одговоре на актуелна питања из области вакцинације – навели су из Болнице „Србија“.

Симпозијум се организује у сарадњи са Медицинским факултетом Универзитета у Источном Сарајеву, а под покровитељством Министарства здравља и социјалне заштите Републике Српске и Града Источно Сарајево.

Коментари 0
Повезане вијести
Преминуо Славиша Раковић Преминуо Славиша Раковић
Вече Фочака у Источном Сарајеву 7. фебруара Вече Фочака у Источном Сарајеву 7. фебруара
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Жарко Видовић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Жарко Видовић
Најчитаније
  • Из наше прошлости: Како је настао Соколац
    16h 30m
    14
  • Невесињац који је војничке чинове стекао у пет свјетских армија
    15h 19m
    0
  • Ријечи које су добиле назив по одређеним људима
    15h 41m
    30
  • Од данас скупља струја у Српској
    15h 18m
    2
  • Да ли ће надлежни реаговати како би се спријечиле нове трагедије на путевима источног дијела Српске?
    13h 45m
    6