Даница Црногорчевић: Умјетност припада љубави, ту нема мјеста за мржњу (ВИДЕО)

12.01.2023. 17:21
2
ИЗВОР: sputnikportal.rs

"Наша мисија и наш циљ јесте Христос, љубав, вјера и нада" – овим ријечима је пјевачица етно и духовне музике Даница Црногорчевић одговорила на нападе у Црној Гори због тога што је испред храма у Подгорици, на Бадње вече, отпјевала своју интерпретацију црногорске химне "Ој свијетла мајска зоро", у којој наводно велича српски род.

- Умјетност припада љубави, а тамо гдје је љубав тамо нема мјеста за мржњу, завист и свађу. Трудили смо се до сада да никад не одговарамо на њихове провокације, прозивке, оптужбе и вријеђања, тако да из поштовања према новинарима које је интересовала ова тема , хтјели смо да изађемо у сусрет, што се тиче њих и њихових коментара не бих се посебно освртала на то, из разлога што су за ових 30 година показали и доказали да је за њих једина вриједност јефтино политиканство и мржња и подјеле које стварају у народу - рекла је Даница за Спутњик.

Она напомиње да пјесма “Ој јунаштва свијетла зоро”, која датира из 1863. године и 1884. године, а чији је аутор идејног пројекта спота њен супруг, отац Иван Црногорчевић, јесте дуг према нашим светим прецима и према нашој свијетлој историји.

- То што је она несхватљива нашим данашњим савременицима то није проблем наш, већ њихов, што на прави начин не тумаче историјске чињенице. Наша идеја је надовезана на идеју “Горскога вијенца”, а “Горски вијенац” почива на Карађорђу, Косовском завјету и најљепшим вриједностима којима је наш народ обдарен. И за крај - ВЕСЕЛИ СЕ СРПСКИ РОДЕ - нагласила је Даница Црногорчевић.

Видео: gacka121

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Goran 12.01.2023. 20:18
    Svaka cast Danice,ako te neuki pojedinci ne razumiju to je njihov problem,da nam budes ziva i zdrava.
  • Generic placeholder image
    Neven 12.01.2023. 18:42
    Svaka čast na izvedbi ove divne pjesme Danici. Živa bila, uvijek pjevala i radost i ljubav širila među ljudima dobre volje. A oni kkji je ne vole i njene pjesme neka slušaju Jadranku Barajaktrević a i on Rajević čuo sam "lijepo" pjeva Tompsonove ustaške pjesme koje šire mržnju a ne ljubav, neka im Bog sudi po pravdi.
Повезане вијести
Трагедија на Дурмитору: Туристи испали из ски-лифта, има мртвих Трагедија на Дурмитору: Туристи испали из ски-лифта, има мртвих
Весна Меденица осуђена на годину и девет мјесеци затвора Весна Меденица осуђена на годину и девет мјесеци затвора
Сјећање на црногорске регруте (28) који су, бранећи СФРЈ, погинули 1991/1992. Сјећање на црногорске регруте (28) који су, бранећи СФРЈ, погинули 1991/1992.
Најчитаније
  • Распоред богослужења за божићне празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    1h 12m
    4
  • Цијели фудбалски тим је дао живот за Републику Српску: Лопту су замијенили пушкама, њихова прича је бесмртна
    9h 32m
    0
  • Дјеца Божића
    9h 29m
    1
  • Источно Ново Сарајево: Дочек православне Нове године уз Слађану Мандић и бенд „Истурено одјељење“
    3h 21m
    3
  • Српски Божић у Боки
    23h 18m
    26