Давор Бујак јуниорски шампион Европе у џиу џици

28.09.2021. 21:42
0
ИЗВОР: Катера

Протеклог викенда у њемачком граду Маинтал одржано је Европско првенство за кадете и јуниоре у џиу џици на којем су боје Републике Српске бранила три такмичара, уједно чланови Џиу џицу клуба "Славија" из Источног Сарајева.

Република Српска и Источно Сарајево добили су новог јуниорског првака Европе! У категорији до 85 килограма доминантан је био Давор Бујак побиједивши у четири меча!

У првом колу успјешно је савладан клупски и репрезентативни колега Данијел Дамјановић, у другом колу побијеђен је представник Србије Дејан Голијан, у трећем колу пао је Аустријанац Александер Рокас, те у посљедњој борби Црногорац Младен Бојановић.

Слика

Такмичари "Славије" са тренером и селектором/Фото: ЏЏК "Славија"

Ово је за Давора трећа европска медаља у протекел три године, јер је на Европском првенству у Болоњи 2018. године био бронзани, 2019. у Грчкој је био вицепрвак Европе да би се у 2021. попео на кров Европе.

Успјешан дан употпунио је и Лазар Матић, који је наступао у категорији јуниора до 94 килограма.

Уз двије побједе против Словенца и Холанђанина, те пораз од финалисте Радуловића из Црне Горе, Матић је освојио бронзану медаљу.

Подсјећања ради, Матић је актуелни европски кадетски првак и најмлађи јуниор у својој категорији.

У категорији до 85 килограма наступао је и Данијел Дамјановић, који је ово првенство завршио на 4. мјесту изгубивши меч за бронзану медаљу од црногорског такмичара.

Слика

Остварени резултат од двије побједе и два пораза задовољавајући је резултат за такмичара који је први пут наступао на овако високом нивоу, рекли су из Џиу џицу клуба "Славија".

Репрезентацију Републике Српске на овом такмичењу предводио је Данијел Блажић, главни тренер Џиу џицу клуба "Славија" из Источног Сарајева.